Almanya'da 1 Türk yanarak öldüAlmanya'nın Dortmund kentinde, bir Türk vatandaşının içinde bulunduğu araca, bir otomobil çarptı. Yaşlı Türk vatandaşı, aracında yanarak hayatını kaybetti.

Almanya'nın Dortmund kentinde 26 yaşındaki sürücünün kullandığı otomobil, kırımızı ışıkta bekleyen 70 yaşındaki Ünal Gündüz'ün aracına çarptı. Ünal Gündüz, çarpmanın etkisiyle alevler içinde kalan arabasında yanarak hayatını kaybetti.

Gündüz'ün cenazesi, Dortmund DİTİB Merkez Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından memleketi Niğde'nin Bor ilçesine gönderildi. Babasının hayatını kaybettiğine inanamadığını söyleyen oğul Raif Gündüz, babasının tabutuna sarılarak uzun süre gözyaşı döktü. Kızı Rezzan Yılmaz'ın doğum gününde hayata veda eden Ünal Gündüz'ün acılı ailesi, kazaya neden olan sürücü hakkında suç duyurusunda bulundu. Babasının ölüm haberini doğum gününde alan ve bir kez daha kahrolan Rezzan Yılmaz, "Babam her doğum günümde beni önce arardı. Kaza günü telefonum çaldı ve yine babamın aradığını düşündüm. Maalesef babamın ölüm haberini aldım" dedi.

haberaktuel.com