Bağdat'ta KabusIrak'ın Başkenti Bağdat'ta Gün Kabusa Döndü. Başkent Eş Zamanlı 5 Şiddetli Patlamayla Sarsıldı. Kentin Üzerini Siyah Duman Bulutları Kapladı. Patlamalardan Biri Dışişleri Bakanlığı'nı Hedef Aldı. Bakanlık Çalışanları Yaralı. İlk Belirlemelere Göre 25 Ölü Var.
Irak'ın başkenti Bağdat'ta gün kabusa döndü. Başkent eş zamanlı 5 şiddetli patlamayla sarsıldı. Kentin üzerini siyah duman bulutları kapladı. Patlamalardan biri Dışişleri Bakanlığı'nı hedef aldı. Bakanlık çalışanları yaralı. İlk belirlemelere göre 25 ölü var.
Bağdat'ta şiddetli patlamalar
Irak'ın başkenti Bağdat'ın merkezinde meydana gelen patlamalarda 25 kişi öldü, 65 kişi yaralandı. Bağdat, aylardan beri ilk kez bu sabah şiddetli saldırılara hedef oldu. Kentte eş zamanlı olarak El Salihiye, Hafız El Kadi, Bab El Muazzam, El Beyya ve Kerrade semtlerinde patlamalar oldu.

Saldırılardan ilki Hafız El Kadi ve ikincisi Yeşil Bölgenin bitişiğindeki Salihiye semtinde düzenlendi. Üçüncü saldırı ise Yeşil Bölgenin yanındaki Dışişleri Bakanlığını hedef aldı.
Dışişleri Bakanlığı'na saldırı
Dışişleri Bakanlığına düzenlenen saldırının bomba yüklü bir araçla gerçekleştirildiği, olayda çok sayıda ölü ve yaralının olduğu kaydedildi. Olayda yaralananların çoğunun Bakanlık çalışanı olduğu belirtildi. Saldırılardan hemen sonra Irak güvenlik güçleri ve ambulanslar olay yerine hareket etti.
Irak güvenlik güçleri olay yerlerini hemen kuşattı.
Olay yerinde bulunan halk arasında büyük bir panik yaşanırken etraftaki evler zarar gördü ve birçok evin camları kırıldı. Televizyonların yayımladığı görüntülerde, patlamalardan birinin sıkı korunan Yeşil Bölgedeki Parlamento binası ve diplomatik misyonların bulunduğu binaların yakınında meydana geldiği görülüyor. BM güvenlik görevlileri, en az bir havan topu mermisinin BM binaları ile Yeşil Bölge'ye isabet etmiş olabileceğini söylediler.haberler