CHP'li Ali Dinçer komaya girdi, kalbi durdu

16 Nisan 2007 Pazartesi
TBMM Başkanvekili ve CHP Bursa Milletvekili Ali Dinçer, mikrobik nedenlere bağlı yüksek ateş nedeniyle kaldırıldığı İbni Sina Hastanesi’nde yoğun bakım altında tutuluyor. Dinçer’in sağlık durumunun "kritik" olduğu belirtildi.
Alınan bilgiye göre, birkaç ay önce karaciğer nakli yapılan TBMM Başkanvekili Dinçer, yüksek ateş nedeniyle Cuma günü İbni Sina Hastanesi’ne kaldırıldı.
Bir enfeksiyon sonucu rahatsızlandığı öğrenilen Dinçer’in, hastanenin yoğun bakım servisinde tedavi altında tutulduğu, durumunun "kritik" olduğu kaydedildi.
Yakalandığı lenf kanserini yenen ancak daha sonra hepatite bağlı karaciğer yetmezliği sorunu yaşayan Ali Dinçer’e, kalp krizi sonucu hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Hasan Saka’nın karaciğeri 22 Aralık 2006’da İbni Sina Hastanesi’nde nakledilmişti.

KARDEŞİ TAHİR DİNÇER: DOKTORLAR UMUTLU DEĞİL
TBMM Başkanvekili ve CHP Milletvekili Ali Dinçer’in kardeşi Tahir Dinçer, doktorların, Dinçer’in sağlığına kavuşması konusunda çok umutlu olmadığını söyledi.
Ali Dinçer’in kardeşi Tahir Dinçer gazetecilere yaptığı açıklamada, henüz ziyaret ettiğini söylediği kardeşinin, yaşama direnci gösterdiğini belirtti. Doktorların Dinçer’in yaşaması konusunda çok umutlu olmadığını ifade eden Tahir Dinçer, kardeşinin pek çok organının sorun çıkarttığını kaydetti. Dinçer, “Ben kendisiyle en son Cumartesi konuştum bana Cumhuriyet mitingini sordu. Katılımın yoğun olduğunu öğrendiğinde çok sevindi. Onun dışında Galatasaray-Gençlerbirliği maçını sordu. Gençlerbirliği taraftarıdır kendisi. Eşi şu anda yanımda, hastalığından küçük kızının da haberi var o da umutla dua ediyor'' diye konuştu.

EŞREF ERDEM: BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ SIFIRLANMIŞ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Eşref Erdem de, Ali Dinçer’in sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu belirterek, vücuduna bir virüsün bulaştığını kaydetti. Erdem, “Dinçer’in vücudu bağışıklık sistemini maalesef sıfırlamış. Bu nedenle normal bir vücutta hiçbir etki yapmayacak virüs onun vücudunu etkilemiş'' dedi.
Dinçer’in çalışma arkadaşları ve sevenleri kaldırıldığı İbni Sina Hastanesi’ne gelmeye devam ediyor. Hastaneye gelerek doktorlardan bilgi alan CHP’li Erdem gazetecilere açıklamada bulundu. Erdem, Dinçer’in sağlık sorununu tamamen atlattığını düşünürken Cuma günü ateşinin yükseldiğini ve hastaneye kaldırıldığını söyledi. Dinçer’in hayati tehlikesinin devam ettiğini söyleyen Erdem, “İbni Sina Hastanesi hekimlerine şükran borçluyuz umarım Dinçer’i yeniden aramızda görürüz. Fikren ve ruhen olayları aşmasını bilen bir arkadaşımızdır. Ancak, maalesef vücut bağışıklık sistemini sıfırlamış. Bir virüsün vücuduna nüfuz ettiği belirtiliyor. Dinçer’in vücudu bağışıklık sistemini maalesef sıfırlamış. Normal vücutta etki etmeyecek bu virüs bağışıklık sistemi zayıf olan böyle vücutlarda önemli sorunlara yol açabiliyor'' diye konuştu.