Ermeniler: Tarkan ErmeniErmeni Diasporasının Haber Sitesi Erkramas, Türk Mega Star Tarkan'ın Etnik Bir Hemşin Ermenisi Olduğunu İddia Etti.
Rusya'da yaşayan Ermeni diasporasının haber sitesi Erkramas, Türk mega star Tarkan'ın etnik bir Hemşin Ermenisi olduğunu iddia etti. Haberde, Tarkan'ın Eurovision-2010 şarkı yarışmasında Türkiye'yi temsil edebileceği de belirtildi. Tarkan'ın Türkiye'de yaşayan etnik Hemşin Ermenisi olduğu iddia edilen yazıda, "Edindiğimiz bilgiye göre, Tarkan'ın kendisi Hemşin kökenli. Yani Türkiye'de zorla İslamlaştırılan Hemşin Ermeni etnosunun bir üyesi." iddiaları yer aldı.

SANATÇININ MENAJERİ: Tarkan EUROVİSİON'A KATILMAYACAK Azeri APA ajansına konuşan Tarkan'ın menajeri Uygar Ataş ise, sanatçının Eurovision-2010 yarışmasına katılacağıyla ilgili haberlerin doğru olmadığını belirtti. Ataş, "Tarkan'a bu yıl TRT'den böyle bir teklif gelmedi. Gerçi daha önceler böyle öneriler gelmişti, fakat Tarkan yeşil ışık yakmamıştı. Eğer bu yıl böyle teklif gelse biz geri çeviririz. Tarkan ayrıca gelecek yıllarda da bu müzik yarışmasına katılmayı düşünmüyor." dedi. (CİHAN)