Romanya'nın başkenti Bükreş'te ilginç bir hırsızlık olayı yaşandı. Maskeli 5 hırsız bir hastanenin bankomatını çaldı. Yapılan araşatırmada hırsızların keserek götürdükleri bankomatın boş olduğu, paraların hastanede kalan bölümünde olduğu anlaşıldı.


Bu sabaha karşı saat 03.40 sıralarında başkentte Panduri Hastanesi'ne gelen 5 maskeli hırsız, hastane bahçesindeki iki güvenlik görevlisini el ve ayaklarını bağladıktan sonra ağızlarını bantlayarak etkisiz hale getirdi. Hastanenin ana girişindeki duvara monte edilmiş bankomatı ellerindeki aletlerle kesen hırsızlar, çalıntı bir arabaya yükledikleri bankomatla kayıplara karıştı.

Olay yerine gelen polis yaptığı ilk incelemede, bankomatın para yerleştirilen bölümünün hastanede kaldığını tespit etti. Hırsızların bankomatın ve taşındığı çalıntı arabanın başkent yakınlarında terk edilmiş halde bulunduğu bilgisini veren Bükreş polis sözcüsü Cristian Ciocan, "Bankomat arka kısmından kesilerek götürülmüş. Ne var ki, paralar hırsızların hastanede bıraktığı parçanın içinde kalmış. Yani çalınan para yok" açıklamasını yaptı.

Hastanenin güvenlik kameralarındaki görüntüleri inceleyen polis araştırmasını derinleştiriyor.

CİHAN