Kazakistan'da Arızalı Fren Katliamı: 11 Ölü


Kazakistan'da Önceki Gün Bir Kamyonun Karışması Sonucu Meydana Gelen ve 11 Kişinin Ölümüyle Sonuçlanan Trafik Kazasının Aracın Freninde Yaşanan Arızadan Kaynaklandığı Bildirildi.
Kazakistan İçişleri Bakanı Basın Sekreteri Kuanışbek Cumanov, düzenlediği basın toplantısında, önceki gün Almatı bölgesi Almarasan geçidinde 11 kişinin ölümüyle sonuçlanan trafik kazasının seyir halindeki kamyonun freninde meydana gelen arızadan kaynaklandığını açıkladı.

Kamyonun bir başka otomobille çarpışması ve ardında aracın yakındaki ekolojik kontrol noktası ve oradaki bir büfeye de zarar vermesi sonrasında oluşan kazada 10 kişinin olay yerinde bir kişinin de kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği belirtildi.
Bu arada basın sekreteri Cumanov ölen kamyon sürücüsünün kalp hastası olduğunun belirlendiği, kazada, bu durumun etkili olup olmadığının ise araştırıldığını kaydetti. Kaza sonrası benzer hatalardan yeni kazaların yaşanmaması amacıyla araçların kapsamlı kontrol ve denetimlerden geçirilmesi talimatı verildi. (CİHAN)