Onur Havayollarına Bombalı Saldırı


Hollanda'nın Başkenti Amsterdam'da Bulunan Onur Havayolları Bürosuna Sabah Saat 03:00 Sıralarında Bombalı Saldırı Düzenlendi.
Hollanda'nın başkenti Amsterdam'ın batı kesiminde bulunan Johanhuzingalaan Caddesi üzerindeki bir Türk seyahat bürosuna kimliği henüz saptanamayan kişiler tarafından bomba bırakıldı.

Kamera görüntülerine göre gece saat 03.00'te patlayan bombanın etkisi ile civardaki pek çok evin camlarının kırılmış olmasına rağmen polis bu patlamadan habersizdi. Sabah 09.00 dolaylarında iş yerine gelen büro görevlisi Enver Baş bürolarında bir bombanın patlamış olduğunu görürünce polise telefon etti. Ancak bu telefondan sonra olaydan haberdar olan polis büronun etrafını ablukaya aldı. Ve kimseyi yanaştırmayarak araştırmaya başladı.

Bir süre önce iflas eden ve 6 bin Hollandalı turistin mağdur olmasına neden olan Beachholidays'in kiracı olarak bulunduğu Komfortours ve Our Air binasına yapılan bu saldırının, Beachholidays'e kızgın kimseler tarafından yapılmış olduğu sanılıyor. Konu ile ilgili olarak bilgilerine başvurduğumuz Komfortours yetkilisi Enver Baş, kendilerinin hiç kimse ile bir sorunlarını olamadığını bu saldırının Beachholidays iflası nedeni ile ırkçılar tarafından yapılmış olabileceğini belirtti.

Yapılan inceleme sonucunda yanık izine rastlanmadığı için hasarın Molotof kokteyli tarafından değil güçlü bir bomba tarafından meydana geldiği sanılıyor.

Bomba patlama sonucunda büyük hasar meydana geldi. Civardaki camların parçalanmasına neden olan patlama bina içinde kalorifer borularını patlatacak derecede güçlü oldu. Bu patlama sonucunda meydana gelen hasarın 100 bin Euro civarında olduğu tahmin ediliyor.

Kamera güvenlik görüntülerine göre olay gece saat 03.00 sularında meydana geldi. Görüntülerde patlamadan önce kapı önünde bekleyen birini bir motosikletlinin gelip aldığı saptandı. Polis bina içindeki kamera görüntülerini de inceledikten sonra saldırganların izini sürecek. (Cihan Haber Ajansı)