Tunceli'nin Hozat, Ovacık ve Çemişgezek ilçeleri kırsalında operasyon başlatan güvenlik güçleri, önceki akşam 20 kişilik bir PKK'lı grubuyla sıcak temas sağladı. 'Teslim ol' çağrısına ateşle karşılık veren PKK'lılar 36 yaşındaki Uzman Çavuş Ahmet Güngör'ü şehit ederken, 1 er de yaralandı.

Bölgeye helikopterlerle komando timleri sevk edilirken, kapsamlı operasyon başlatıldı. Günün ilk ışıklarına kadar süren çatışmada 13 terörist öldürüldü. Tunceli'de yaklaşık 350 teröristin bulunduğu tahmin edilirken, operasyonlar Hozat, Pertek, Nazimiye, Pülümür, Mazgirt ve Çemişgezek ilçelerinin kırsal kesimleri ile Kutuderesi ve Ahpanos Vadisi'nde yer yer 1 metreyi bulan karla kaplı arazide devam ediyor. Tunceli Bölge Jandarma Komutanlığı'na bağlı birlikler, teröristlerin kışın gizlendikleri 6 kamp yeri ve 16 sığınağı da buldu.

PKK’lı teröristlerin şehit ettiği Uzman Çavuş Ahmet Güngör için dün sabah Elazığ Askeri Hastanesi'nde tören düzenledi. Şehit uzman çavuşun cenazesi memleketi Tarsus'a gönderildi. Oğlunun şehit olduğu haberini alan baba Mehmet Güngör (70), "Teröristler dağda değil, aramızda, maskelerini takıp İstanbul'da eylem yapıyorlar. Sonra da ’ara sokaklara dağılıp kaçtılar' deniliyor. Polise jandarmaya daha fazla yetki verilsin" diyerek ağladı.

Yavrum sana nasıl kıydılar

Tunceli'de şehit düşen uzman çavuşun annesi Şükran Güngör (67) "Yavrum sana nasıl kıydılar?" diyerek ağıtlar yaktı. Oğlu ile en son telefonda görüştüğünü ifade eden anne Güngör, "Oğluma 'Sen gittin oraya, ben burada öldüm' dedim. Bu teröre çare bulunsun" diye konuştu. Ahmet Güngör'ün cenazesi bugün toprağa verilecek.