17 Yaşındaki Hasan Saka'dan Alınan Karaciğerle 115 Gündür Sürdürdüğü Yeni Hayatına Tutunmaya Çalışan CHP Milletvekili ve TBMM Başkan Vekili Ali Dinçer, "Yaşam Destek Ünitesine" Bağlandı.

17 yaşındaki Hasan Saka’dan alınan karaciğerle 115 gündür sürdürdüğü yeni hayatına tutunmaya çalışan CHP Milletvekili ve TBMM Başkan Vekili Ali Dinçer, "Yaşam Destek Ünitesine" bağlandı.

Geçen cuma enfeksiyona bağlı yüksek ateş nedeniyle kaldırıldığı Ankara Tıp Fakültesi’nde geceyi geçiren Ali Dinçer, ertesi gün İbni Sina Hastanesi yoğun bakımına sevkedildi. Dinçer, "Cumhuriyet Mitingi"nin fotoğraflarını görüp sevindi, Gençlerbirliği’nin Galatasaray karşısında aldığı mağlubiyeti duyunca ise üzüldü. Sonra uyuyan Dinçer, bir daha uyanamadı. Başhekim Prof. Dr. Murat Akal dün yaptığı açıklamada, "Beyin fonksiyonları yerinde. Solunum destek makinesine bağlı. Septik şok dediğimiz durum hakim" dedi. Dinçer’in eşiYıldız İbrahimova Balkan türküleri söyleyip eşine moral verdi. Kızı Suna Dinçer de sürekli dua etti. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal da hastanede ziyaret ettiği Ali Dinçer’in kritik durumunu, "Kendisi için yapabileceğimiz tek şey, dua etmek ve yaşam mücadelesinden başarıyla çıkmasını dilemek" sözleriyle özetledi. Dinçer’in tedavisini koordine eden CHP Grup Başkanvekili Haluk Koç da, "Ali gibi hastalar enfeksiyona çok açıktır. Yoksa karaciğerle ilgili bir sorun yaşamış değil. Lenf kanseri tedavisi görmüş olmasının da bir sonucu olarak bağışıklık sistemi çok güçsüz" diye konuştu. 17.04.2007 01:33