Seçimlerden galibiyetle çıkıp 54 yıllık muhafazakâr iktidarı deviren Japon Demokrat Parti lideri Yukio Hatoyama’nın eşi Miyuki, ‘en renkli first lady’ olmaya aday. Yaşam stili gurusu olan Miyuki’nin hedefi Hollywood’da film çevirmek. Başrol için “Önceki hayatta birlikteydik” dediği Tom Cruise’u düşünüyor.

JAPONYA’nın yeni First Lady’si Miyuki Hatoyama, eski bir aktristen başbakanın yaşam koçuna dönüşen bir kadın. Demokratik Parti lideri olan kocası Yukio Hatoyama, ondan “Sürekli parlayan bir güneş” olarak bahsediyor. Japonya’da 54 yıldır iktidarda olan muhafazakarları seçimde geride bırakan Yukio Hatoyama’nın yaşam gücünü 66 yaşındaki karısından aldığı konuşuluyor.

ABD’nin California eyaletindeki Stanford Üniversitesi’nde tanışan çift, geleneksel bir Japon ailesindeki rolleri üstlenmiyor. Çoğu politikacı karısının, eşinin gölgesinde kaldığı ülkede Miyuki Hatoyama her zaman ön planda oldu ve aktif çalışmalarda bulundu. Televizyonda yaptığı ilham verici konuşmalarda, politikadan dine kadar her konuda görüş belirten first lady, kendisini “yaşam gurusu” olarak tanımlıyor.

First lady Miyuki Hatoyama, eşinin de kıyafetlerini seçiyor, hatta saçlarını bile kesiyor. 62 yaşındaki müstakbel başbakan Yukio Hatoyama, “Eve gelince huzur buluyorum. Eşim bana enerji veriyor” diyor.

Hedefi Hollywood

Eski bir aktris olan Hatoyama, “Hollywood rüyası hiçbir zaman kurmadım. Hayaller gerçekçi olmalı. Şimdiki hayalim film yapımcılığı. Başrolde de Tom Cruise olsun isterim. Önceki hayatımızda ikimizin beraber olduğunu hatırlıyorum. Beni gördüğünde, o da farkedecek” diyerek gülümsüyor.
Hürriyet