Yağış Komşuyu da Vurdu: 1 Ölü

Yunanistan'ı Dün Akşam Saatlerinden İtibaren Etkisi Altına Alan Şiddetli Yağışın Eğriboz Yarımadasında Bir Kişinin Yaşamını Yitirmesine Yol Açtığı Bildirildi.
Yunan basını, yağışın özellikle Eğriboz'da etkili olduğunu belirterek, dün gece sağanak yağışın yol açtığı sel sularına kapılan bir araçta bulunan 39 yaşındaki bir polis memurunun hayatını kaybettiğini duyurdu.
Yarımadanın Aliveri yerleşim birimi yakınlarında meydana gelen olayda polisin cesedine yaklaşık 5 saat süren çalışma sonrasında ulaşıldığı ifade edilen haberlerde, Halkida, Eretria, Amarintho ve Vasiliko yerleşim birimlerinde onlarca ev ile iş yerini su bastığı, mahsur kalanların kurtarılması için itfaiye ekiplerinin bu bölgelerdeki çalışmalarını sürdürdüğü kaydedildi.
Haberlerde, yarımadayı ana kara ile birleştiren Halkida-Aliveri otoyolunda, sel sularının bazı noktalarda bir metre yüksekliğe kadar ulaşması nedeniyle yolun trafiğe kapatıldığı belirtildi.
Öte yandan, başkent Atina yakınlarındaki sahil kenti Salamina yakınlarında denize açılan 4 kişinin teknelerinin yağış nedeniyle alabora olduğu açıklandı.
Teknede bulunan 3 kişinin kurtulduğu, ancak kimliği açıklanmayan 17 yaşındaki bir çocuğun bulunması çalışmalarının bölgede görev yapan Süper Puma tipi bir helikopter ve sahil güvenlik botlarınca sürdürüldüğü belirtildi.
Bu arada, Yunanistan Meteoroloji Enstitüsü, ülkenin özellikle doğu ile güneyindeki kötü hava şartlarının bu akşamdan itibaren etkisini kaybetmesinin beklendiğini duyurdu.

haberler.com