TBMM Başkanvekili ve CHP Bursa Milletvekili Ali Dinçer, hayatını kaybetti. Uzun yıllar kanserle mücadele eden Dinçer'e karaciğer nakli yapılmıştı ve 5 gündür komadaydı.

TBMM Başkanvekili ve CHP Bursa Milletvekili Ali Dinçer, tedavi altında bulundurulduğu İbni Sina Hastanesi'nde yaşamını yitirdi.

Dinçer beş gündür komadaydı

Yakalandığı lenf kanserini yenen, ancak daha sonra hepatite bağlı karaciğer yetmezliği sorunu yaşayan ve karaciğer nakli geçiren CHP Bursa Milletvekili Ali Dinçer, yoğun bakım altında tutulduğu İbni Sina Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

Yüksek ateş nedeniyle 13 Nisan Cuma günü hastaneye kaldırılan Dinçer, lenfoma tedavisi nedeniyle bağışıklık sisteminin zayıflamasına bağlı olarak enfeksiyon kapmıştı.

Dinçer beş günden bu yana yoğun bakımda tedavi altında tutuluyordu. Ali Dinçer'e, kalp krizi sonucu hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Hasan Saka'nın karaciğeri 22 Aralık 2006'da İbni Sina Hastanesi'nde nakledilmişti.

CHP Bursa Milletvekili Ali Dinçer Kimdir?

Uzun süre lenf kanseri tedavisi gören Ali Dinçer, tedavi sürecinde karaciğerlerinin yetersiz kalması nedeniyle sarılık hastalığına tutulmuştu.

CHP Bursa milletvekili Ali Dinçer, uzun süren kanser ve sarılık tedavilerinin ardından Ankara'da önemli bir ameliyat geçirdi. Sarılık tedavisi kapsamında karaciğer yetmezliği sorununu çözmek için karaciğer nakli kararı alan İbni Sina Hastanesi doktorları, aranan uygun karaciğerin İstanbul'da bulunması üzerine harekete geçti. Dinçer, uygun karaciğerin uçakla Ankara'ya getirilmesinin ardından ameliyata alındı. Ankara belediye başkanlığı ve devlet bakanlığı yapan Ali Dinçer, halen TBMM başkan vekili olarak görev yapıyor. CHP Bursa Milletvekili Dinçer, yaklaşık 2 yıllık lenf kanseri tedavisinin ardından, bir süredir sarılık tedavisi görüyordu.

Ali Dinçer, 1945 yılında Bulgaristan'ın Razgrad şehrinde doğdu. ODTÜ Mühendislik Fakültesini bitirdi. Endüstri Mühendisi. Ankara eski Belediye Başkanlığı görevinde bulundu. Ankara Milletvekilliği ve Devlet Bakanlığı yaptı.


Kaynak : Haber7