İsrail kaynakları, Hamas'ın son günlerde, Gazze'ye imha kapasitesi oldukça yüksek olan füzelerden sokmayı başardığını açıkladı.

İsrail İkinci Televizyonu muhabiri Ronnie Daniel, bugün akşam yayınlanan haber bülteninde, Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas'ın, son günlerde çok sayıda uzun menzilli füze ve tank savarları Gazze'ye sokmayı başardığını söyledi.

Muhabir Daniel'e göre füzelerin hedefe isabet etme ve tank savarların tankları imha etme kapasitesi oldukça yüksek.

Daniel, İsrail ordusundaki üst düzey kaynaklardan elde ettiği bu bilgilere ilave olarak, İsrail ordusunun, Gazze sınırı bölgesindeki yerleşim merkezlerinde oturan İsraillilere uyarıda bulunduğu, ileriki bir dönemde patlak verecek savaş öncesinde evlerini terk etmesini istedi.

Çünkü ordu, Hamas'ın elde ettiği füzelerin imha kapasitesinin, öncekilere oranla oldukça yüksek olduğunu düşünüyor.

Meşal de "Gazze'ye Silah Sokuyoruz" Demişti

Bilindiği üzere Hamas'ın Siyasi Birim Başkanı Halid Meşal da geçtiğimiz günlerde Sudan'a yaptığı ziyaretinde, Gazze'ye silah sokmalarını engelleyecek hiçbir gücün olmadığını söylemişti.

Meşal, iki hafta önce yaptığı konuşmasında "Ambargoya, sınırların kapalı olmasına, büyük komplolara ve silahın Gazze’ye girmesini engellemek için doğuda ve batıda hazır bekleyen deniz filolarına rağmen biz, hala silah satını alıyoruz, silah yapıyoruz ve Gazze’ye silah sokuyoruz” demişti.

Meşal konuşmasında sözünü ettiği silahların niteliğine ve kaynağına ilişkin bir açıklama yapmamıştı.

israhaber.com