İslam ümmetinin kutsal toprakları olan Kudüs'te gergin saatler devam ediyor.

İsrail polisi tarafından desteklenen fanatik Yahudilerin, Pazar günü müslümanların dünyadaki önde gelen mukeddesatı olan Mescid-i Aksa'yı basma girişimi sonrasında yaşanan gergin olaylar Pazartesi günü akşam saatlerinde de devam etti.

Mescid-i Aksa'ya düzenlenen baskın ve akabinde Kudüslüleri hedef alan saldırılar, İslam dünyasının farklı bölgelerinde olduğu gibi, Kudüs'te de protesto edildi.

Kudüs Üniversitesi öğrencilerinin düzenlediği protesto gösterisine İsrail askerleri silahla karşılık verdi. "Canımız kanımız Mescid-i Aksa'ya feda olsun" sloganları atan Kudüslü öğrenciler, her şeye rağmen protesto gösterisini sürdürmeye devam etti.

Filistin temsilcimiz Nureddin İslam'ın bildirdiğine göre Kudüs'ün Ebu Deys bölgesinde çıkan olayda, Kudüs Üniversitesi öğrencilerinden Vail Yunus Bedir, ayağından kurşunlandı. Bedir, hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

İslam, Kudüs'te gerilimin hala devam ettiği, İsrail askerlerinin bir çok bölgede kontrol noktaları oluşturduğu, Filistinlilere sokağa çıkma yasağı getirdiğini bildirdi.

israhaber.com