İspanya'da balıkçının çektiği görüntüler olay yarattı. Jet hızıyla balıkçıların önünden geçen USO'lar UFO'nun başka bir türü!


İspanya'nın özerk Galiçya bölgesinde balıkçıların çektiği videoda askeri uçak ve helikopterler tanımlanamayan bir cisimle olan karşılaşması yer alıyor. Ancak görüntülerdeki bu kez UFO değil, USO... Yani denizaltına da dalabilen gök cismi!

Görüntülerde askeri uçakların takip ettiği yabancı cisim, deniz üzerinde bir anda beliriyor ve aniden denize dalıyor. Görüntüleri çeken balıkçılar yaptıkları açıklamada, yabancı cismi görüntüledikleri sırada askeri bir helikopterin teknelerine doğru gelmesinden dolayı
olay yerinden uzaklaşmak zorunda kaldıklarını söylediler.

Haberi yayınlayan İspanyol
haber sitesi görüntülerin güvenirliğini teğit ettiremediklerini ama gazetecilik etiği gereği yayınlamak zorunda kaldıklarını duyurdu.

USO NEDİR?

USOlar, gündüz veya gece faaliyet gösteren, ışıklı, koyu renkli ya da metalik görüntüsü olan, çok çeşitli şekilleri bulunan (oval, daire, küre, üçgen, yumurtamsı, silindirik vb.), dünyanın hemen her değişik bölgesinde bulunan okyanuslara, denizlere, göllere, nehirlere veya dere sularına dalan ya da sudan çıkarak gökyüzüne yükselen, salt su yüzeyinde seyreden, su altında olağanüstü hızlarla giden veya bir şekilde su ile ilgilenen (mesela, boru aracılığıyla denizden su alan UFOlar gibi), hem denizaltı, hem gemi, hem uçak ve hem de uzay aracı özelliklerini yerine getiren kompleks ve tuhaf tanımlanamayan araçlardır.

USOlar UFO literatürünün yüzde kaçını oluşturur?

En muhafazakar UFO araştırmacıları bile tüm UFO olaylarının en azından % 35'inin denizlerde ya da suya yakın bölgelerde meydana geldiğini kabul etmektedirler. UFO araştırmacısı Ivan Terence Sanderson'a göre tüm UFO raporlarının yaklaşık % 45'i USO gözlemlerinden olusmaktadır. Bir baska UFOlojist olan Antonio Ribera ise toplam UFO olaylarının % 50'den fazlası USOlarla ilgilidir" diyor.


kaynak: (internethaber)