Malatya'da üç kişinin ölümüyle sonuçlanan saldırı, İtalya'daki bazı yayın organlarında manşete çıktı. İşte atılan manşetler

İtalya'nın ulusal haber ajansı ANSA ve özel haber ajansları, Malatya'da üç kişinin öldürüldüğü saldırıyı, internet sayfalarında ilk haber olarak sunuyorlar.

CORRİERE DELLA SERA: HRİSTİYAN YAYINEVİNE SALDIRI

Corriere della Sera gazetesi de internet sayfasında Malatya'daki cinayetle ilgili olarak, "Hıristiyan yayınevine saldırı" manşetini kullandı.

Spotta ise "Ölülerin dört kişi oldukları belirtiliyor. İddiaya göre yayınevi 'Bozkurtlar' tarafından tehdit edilmişti. Dört kişi göz altına alındı" denildi.

İskenderun'da görev yapan Katolik yetkililerden Papalık Anadolu Temsilcisi Piskopos Luigi Padovese ise İtalyan Sky televizyonuna yaptığı açıklamada, saldırıya uğrayan yayınevinin Katolik olmadığını belirterek, "Katolikler açısından Malatya, bana bağlı bir bölge. Saldırıya hedef olan yayınevi Katolik değil. Muhtemelen Protestan veya Ortodoks bir yayınevi olmalı. Türkiye'de, zorlu ve tehlikeli bir ortamdayız. Ama Kilise, çalışmalarını sürdürüyor" dedi.

PADOVESE: FANATİKLERİN VARLIĞI SÜRÜYOR

Padovese, "Fanatiklerin Türkiye'deki varlığı sürüyor. Arada bir bu tür akıl almaz şiddet olaylarıyla ortaya çıkıp varlıklarını gösteriyorlar" şeklinde konuştu.

Piskopos Padovese, Türkiye'deki güvenlik birimlerinin Hıristiyanlara yönelik bu tür saldırılar olabileceği endişesiyle bundan bir süre önce güvenlik önlemlerini arttırmış olduğuna da dikkati çekerek, şunları söyledi: "Türkiye'deki yetkililer, yangına körükle gitmek isteyenlerin olabileceğini sezinlemişti. Polisler, son zamanlarda Katolik Kilisesi'ne yönelik önlemleri de arttırmışlardı. Artık daha iyi korunuyoruz. Papazlar, olası saldırıları önleyebilme amacıyla, dikkatli olmaları, dışarı yalnız çıkmamaları, aynı güzergahı izlememeleri konusunda uyarılmışlardı."AA