Kudüslü çocukların bir hafta süresince Kudüs'te verdikleri taşlı mücadele, İsrail'e hesaplarını yeniden gözden geçirmeye zorladı.

Filistin Halk Direniş Komiteleri resmi sözcüsü Ebu Mücahid, Mescid-i Aksa'da bir hafta süren direnişin, "Mescid-i Aksa'nın tüm müslümanlar için kırmızı çizgidir. Filistinliler ve arkasında duran İslam ümmeti, cesetlerinin üzerinden geçilmediği sürece, Siyonist işgalcilerin Aksa'ya yaklaşmasına müsaade etmeyeceklerdir" mesajını tüm dünyaya ilettiğini söyledi.

İsrail polisinin Mescid-i Aksa'yı kuşatma altına almasının hedefinin, fanatik Yahudilerin Mescid-i Aksa'ya kolayca girmesini sağlamk olduğunu hatırlatan Ebu Mücahid, "Mescid-i Aksa'da bir hafta boyunca sabreden, bilinçli Filistinliler Siyonistlerin bu çirkin planlarını başarısızlığa uğrattı" dedi.

Ebu Mücahid, bugün Gazze'de yaptığı basın açıklamasına şu sözlerle devam etti: "Kudüs'teki çocuklar ve gençlerin ayaklanması, düşmana hesaplarını yeniden gözden geçirmesini sağladı. Bir hafta süresince Mescid-i Aksa meydanı, açık savaş alanına dönmüştü. Bizlere, mübarek intifada günlerini hatırlattı. Siyonist düşmanın Mescid-i Aksa kuşatmasından geri adım atması, tüm Filistin'i kuşatarak Kudüs'ü işgalden kurtaracak bir intifadanın kapılarını açacağının delilidir."

İsrail'in Mescid-i Aksa'ya saldırılardan geri adım atmayacağına dikkat çeken Ebu Mücahid, Kudüslülerden Mescid-i Aksa'da namaz kılmaya ve itikafa girmeye devam etmelerini istedi.

Bilindiği üzere İsrail, Mescid-i Aksa'da direnişe geçen Kudüslülerin isteklerini kabul ederek, Mescid-i Aksa çevresindeki ablukayı kaldırma ve direnişçileri tutuklumamayı kabul etti.

isra haber

Kudüslü çocuklar ne yaptı?
Foto:
http://www.israhaber.com/galeri.php?galeri=276&dil=tr#resim.php?resim=resim/galeri/9_10_2009_aksa_intifada_1_59.jpg&en=450&boy=300
video: isra haber: Ortadoğu, Filistin, Lübnan, İran, Mısır, Irak, Suriye, Afganistan, Kafkasya, Türkiye