Avustralya'da Melbourne'ün Ashburton Tren İstasyonu inanılmaz bir kazada bebeğin kurtuluşuna sahne oldu. Bebek arabasının kayması sonucu rayların arasına düşen bir bebek, rayların üzerinden tran geçtiği halde olaydan canlı kurtuldu.Ashburton Tren İstasyonu’nda dün gerçekleştiği öğrenilen olayda bebek arabasındaki bebek sadece basını yere çarparak inanılmaz bir şekilde kurtuldu. Üç tekerlekli çocuk arabası, şehir merkezine gidecek trenin perona yaklaşmasına saniyeler kala, bebeğin annesinin bir anlık dikkatsizliği sonucu ivme kazanarak tren rayları üzerine düştü. Bebeğin annesi son hamleyi yaptı ancak son hamle yetersiz kaldı.

Raylara düşerken ters dönen bebek arabasının içerisinde yuvarlanan 6 aylık bebek rayların yanına düştü. 250 tonluk treni yaklaşık 30 kilometre sürat ile perona yaklaşırken durdurmaya çalışan tren sürücüsü ve perondaki görgü tanıkları dehşet anlarını izlediler.


Yaklaşık iki dakika sonra perona gelen sağlık görevlileri çocuğu düştüğü yerden çıkartarak yine annesinin kucağına verdiler. Bebek şu sıralar Royal Çocuk Hastanesi’nde kontrol altında tutuluyor.

kaynak: ekolay.net