Almanya’da 27 yıl önce sevgilisinin kızını öldürmekle suçlanan ve yıldır firarda olan kardiyolog, Fransa’nın Almanya sınırındaki Mulhouse kenti mahkeme binası önünde elleri ağzı kıskıvrak bağlı ve başından yaralı olarak bulundu.

Kaçırıldıktan sonra dövüldüğü anlaşılan 74 yaşındaki kardiyolog Dr.Dieter Krombach’ı, kızının ölümünden sorumlu tutan baba Andre Bamberski’nin kaçırdığı, dövdükten sonra elini ağzını bağlayarak mahkeme binasının önüne attığı ortaya çıktı. Mulhouse’da tutuklanan baba Bamberski polise olayı itiraf etti.
14 yaşındaki Kalinka, annesinin birlikte yaşadığı kardiyologun Almanya Lindau’daki evinde ölü bulunmuştu. Krombach’ın kızı zehirlediğinden şüphenilmişti. 1995 yılında Krombach, ölüme sebebiyet verme suçundan 15 yıl hapis cezasına çarptırılmış, hakkında uluslararası tutuklama emri çıkartılmıştı. Krombach ise adil yargılanmadığı gerekçesiyle Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne başvurmuştu. Kızın babası, Krombach’ın Kalinka’ya tecavüz amacıyla uyuşturucu verdiğini ve bu şekilde öldürdüğünü savunuyor.
hürriyet