Doktor yanlışlıkla HIV pozitif olduğu teşhisi koyunca genç adamın hayatı kabusa dönüştü.

Alman genç Christoph P. Güneydoğu Asya'da 4 aylık bir tatilden sonra ülkesine döndü. Şimdi çalışma zamanıydı; iş aradı. İsviçre'de bir reklam ajansında grafiker olarak iş buldu. Çalışacağı şirket kendisinden sağlık raporu isteyince doktora gitti. Doktorun 26 yaşındaki genç adama HIV pozitif olduğunu söylemesiyle hayatı kabusa döndü. Almanya'nın Frankfurt kentinde tanınmış bir klinikte sağlık kontrolünden geçen Christoph P. doktorun yüzde yüz HIV pozitif olduğu teşhisiyle şoke oldu. Hayatı bir anda kabusa dönen Christoph P. için artık hayat sona ermişti. Yeni bir işe başlamanın onun için bir önemi kalmamıştı. Christoph P. ölümcül bir hastalığa yakalandığını ailesine ve arkadaşlarına bildirdi. Daha başlamadığı işinden istifa etti.
Ancak emin olmak için doktora gitti ve yeniden test yaptırdı. Bu defa kendisine HIV virüsü taşımadığı söylendi. Ancak Christoph P.'nin hayatı kısa süreliğine de olsa kabusa dönüşmüştü.
Arkadaşlarına ve ailesine HIV pozitif olduğunu söylemiş ve işinden ayrılmıştı ama hasta olmadığını öğrenince en büyük mutluluğu yaşadı.

DÜNYADAN KISA KISA...
BİR DOLUMLA 400 KİLOMETRE YOL GİDİYOR
Bu otomobil devrim yaratacak. Elektrikli otomobil bir dolumla alacağı yolla rekor kıracak. Merkezi Hong Kong'da bulunan Çin otomobil üreticisi BYD (Build Your Dreams), otomotiv dünyasında devrim yaratabilecek, bir kere şarj edildiğinde 400 km yol alabilen bir elektrikli otomobili piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor. BYD tarafından geliştirilen E6 isimli yeni elektrikli otomobil, 5 kişinin rahatça yolculuk edebileceği iç mekana ve büyük bir bagaja sahip bulunuyor. Aracın bataryası ise arka koltuğun altına yerleştirildi.
6 İMAMA TAZMİNAT ÖDENECEK
Amerikan hava yolu şirketi US Airways, 2006'da bir sefer sırasında “hareketleri şüpheli görüldüğü” gerekçesiyle uçaktan indirilen 6 imama tazminat ödemeyi kabul etti. ABD'de Müslüman azınlığın sivil haklarını savunan en önemli sivil toplum örgütlerinden biri olan CAIR, hava yolu şirketinin 6 imama tazminat ödemeyi kabul ettiğini duyurmakla birlikte, tazminat miktarını açıklamadı. US Airways ise, tazminat ödemeyi kabul ettiğini doğruladı, ancak yorum yapmadı.

PATLAYICI SIVI MADDELERİ TESPİT EDEN DETEKTÖR
Almanya'da, patlayıcı sıvı maddeleri anında tespit edebilen bir detektör geliştirildi. Jülich Araştırma Merkezi tarafından yapılan açıklamada, yeni geliştirilen detektörün, elektromanyetik dalgaları daha geniş bir frekansa yayarak patlayıcı sıvı maddeler ile zararsız sıvılar arasında 200 mili saniyede ayrım yapabildiği belirtildi.

hürriyet