Malatya'da İncil dağıtan yayınevinde, biri Alman 3 kişi elleri ve ayakları bağlanıp boğazları kesilerek katledildi. Türkiye yine çok ağır darbe yedi.Katliam, personel ailelerinin polisi aramasıyla ortaya çıktı. Misyonerlik iddiasıyla tehditler alan Zirve Yayıncılık'a giden polis, Alman vatandaşı Tilnman Giske ile Necati Aydın'ın sandalyeye bağlı, boğazları kesilmiş ve bıçaklanmış cesetlerini buldu.

5 Ogün Samast daha...

Aynı durumdaki Uğur Yüksel ise hastaneye kaldırılırken öldü. Korkunç cinayetleri işleyen S.G., C.Ö., A.Y. ve H.Ş büroda yakalanırken, elebaşı E.G. 3. kattan atladı. Domuz bağı ve kurbanların infazdan önce sorgulanması, Hizbullah şüphesi yarattı.

Alman bakan kınadı

Malatya Valisi Daşöz, tehditlere rağmen yayınevinin koruma istemediğini açıkladı. Almanya'nın Dışişleri Bakanı Steinmeier, "Vahşeti kınıyorum" dedi.

Cinayet mektubu
5 zanlı gencin Malatya'daki bir yurtta kaldığı ve üniversite sınavına hazırlandığı anlaşıldı. Hepsinin cebinden "Beşimiz kardeşiz. Ölüme gidiyoruz, dönmeyebiliriz" yazan mektup çıktı.


***

Domuz bağlı 3 infaz

Malatya'da İncil dağıtımı yapan yayınevi basıldı. 3 kişi boğazı kesilerek öldürüldü. Üniversiteye hazırlanan saldırganlar, kan gölünde yakalandı.

Hristiyanlık konusunda kitaplar yayımlayan Zirve Yayınevi'nin Malatya'daki bürosuna, dün tüyler ürperten bir saldırı düzenlendi. İncil dağıttığı iddiası ile tehditler alan Ağbaba İşhanı'daki yayınevine giren saldırganlar, Alman vatandaşı Tilnman Geske ile Türk Necati Aydın ve Uğur Yüksel'i domuz bağı ile bağlayıp etkisiz hale getirdi. Sorguya çektikleri Geske ve Aydın'ı boğazlarını keserek öldüren zanlılar, Yüksel'i de boğazından ve sırtından bıçaklayarak yaraladı.

Bina sakinleri, katliam sırasında çıkan seslerin tartışmadan ibaret olduğunu düşünerek polisi aramadı. Yayınevinin çalışanlarının ailelerinin "Yakınlarımıza ulaşamıyoruz" demesi üzerine, polis harekete geçti. Yaşları 16-18 arasında değişen H.Ç., S.G., A.Y. ve C.Ö. kan gölüne dönen yayınevinde yakalanırken, 3'üncü kattan atlayarak kaçmaya çalışan zanlıların elebaşı E.G. ise kıskıvrak ele geçirildi. Yaralı olarak bulunan Uğur Yüksel de kaldırıldığı hastanede öldü.