Fransız Andre Bamberski, kızının ölümünden sorumlu tuttuğu Alman doktorun izini 27 yıllık kovalamadan sonra buldu. Katil zanlısının elini kolunu bağlayıp kaçırtan Bamberski, “Artık huzurluyum” dedi.Avrupa medyasının geniş yer ayırdığı olay Almanya’da 27 yıl önce önce meydana geldi. Sevgilisinin kızını öldürmekle suçlanan ve yıllardır firarda olan kardiyolog Dieter K., Fransa’nın Almanya sınırındaki Mülhausen kenti mahkeme binası önünde elleri bağlı ve başından yaralı olarak bulundu.

Hastanede tedavi altına alınan Dieter K. hakkında Paris'te bir mahkemenin talimatıyla gıyabi tutuklama kararı çıkarıldı. Zanlının gözetim altında tedavi görmesi kararlaştırıldı.

Kaçırıldıktan sonra dövüldüğü anlaşılan 74 yaşındaki kardiyolog Dr.Dieter Krombach’ı, kızının ölümünden sorumlu tutan baba Andre Bamberski’nin kimliğini gizli tuttuğu kişilere kaçırttığı ortaya çıktı.

Bu arada 71 yaşındaki baba Andre Bamberski de “Le Parisien” gazetesine konuştu. Bamberski, “Hedefime ulaştım, artık huzurluyum” dedi.

Adalet için 30 yıldır mesleki ve özel hayatını feda ettiğini belirten Andre Bamberski, “Kızımın katili artık yargı önünde. Şimdi başka bir mücadele başlıyor” dedi.

Polis tarafından gözaltına alınan Bamberski, kardiyolog Dieter K.'nın kaçırılmasından sorumlu olduğunu
itiraf etti.

14 yaşındaki Kalinka'nın cesedi 1982 yılında, annesinin birlikte yaşadığı kardiyolog Dieter K.'nın Almanya'nın Lindau kentindeki evinde bulunmuştu.

Dieter K., 1995 yılında ölüme sebebiyet verme suçundan Fransız mahkemesi tarafından 15 yıl hapis cezasına çarptırılmış, hakkında uluslararası tutuklama emri çıkartılmıştı. Dieter K., ise adil yargılanmadığı gerekçesiyle
Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne başvurmuştu. Dieter K.'nın avukatı Avrupa mahkemesinin 2001 yılında yargılamanın yenilenmesi kararını verdiğini açıkladı.

Fransız yargısının ulaşamadığı Dieter K., 1997'de 16 yaşındaki bir hastasını narkozla bayılttıktan sonra
tecavüz ettiği belirlenince 2 yıl tecilli hapis cezası aldı ve meslekten men edildi.

Kızın babası, Krombach’ın Kalinka’ya
tecavüz amacıyla uyuşturucu verdiğini ve bu şekilde öldürdüğünü savunuyor.


kaynak: ekolay.net