New York metrosunda, hastalanan bir yolcunun acil frenini çekmesi üzerine iki tren ve içindeki yolcular 3 saat iki durak arasındaki tünelde mahsur kaldı.

A treninin Brooklyn'de bulunan iki durağı arasında, saat sabah 8:34'te bir yolcu acil durum frenini çekti. Bunun üzerine hareket edemeyen tren, arkasındaki trenin de tünelde kalmasına neden oldu. Her iki tren, MTA mühendislerinin saatler süren çabaları sonucu en yakın istasyona çekilerek yolcuların tahliyesi sağlandı. Daha sonra trenler tamir edilmek üzere bakım merkelzerine götürüldü.

Yetkililer, hastalık gerekçesiyle, acil durum freninin tünel içinde çekilmesinin büyük bir hata olduğunu kaydetti. Bu tür durumlarda trenin ilk istasyona ulaşmasının beklenmesinin, daha acil sağlık yardımına kavuşturacağı vurgulandı.

Tünelde 3 saat mahsur kalan yolcularsa, işlerine geç kaldıklarını, ancak tünelde oldukları için işyerlerini telefonla arayamadıklarını belirterek, yaşadıkları sıkıntıyı anlattılar. Birçok yolcunun, işyerlerine ispat için trenlerin çekiliş görüntüsünü fotoğrafladıkları, trenin seri numarasını, makinistlerin isimlerini aldıkları görüldü.


Kaynak : Zaman