Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı adaylığı, danışmanlarını da böldü. MKYK'da söz alan Ömer Çelik ve Cüneyt Zapsu, farklı görüşler savundular..

AK Parti MKYK’da söz alan danışmanlarından Ömer Çelik, Erdoğan’ın,”Güçlü bir Cumhurbaşkanlığı” için Köşk’e çıkın” derken, Cüneyd Zapsu ise aday olmaması gerektiğini savundu. Egemen Bağış da Erdoğan’ın Başbakan olarak kalmasını istedi.
AK Parti’nin dünkü Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı, aynı zamanda Erdoğan’ın danışmanlığını da yapan kurul üyeleri Cüneyd Zapsu, Ömer Çelik ve Egemen Bağış’ın tutumlarını da ortaya çıkardı.
Erdoğan’ın veri danışmanı Cüneyd Zapsu, görüşlerini ifade ederken Erdoğan’dan aday olmayıp Başbakanlığını sürdürmesini istedi. Zapsu, Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olmaya hakkı bulunduğunu, makama da uygun olduğunu belirttikten sonra, görüşünün “Ülke ve partinin iyiliği açısından Başbakan olarak kalması yönünde” olduğunu belirtti.
Erdoğan’ın dış politika danışmanı İstanbul Milletvekili Egemen Bağış da Zapsu ile benzer bir tavır izledi. Bağış, ülke,hükümet ve parti yararı için Erdoğan’ın Köşk’e çıkmayıp Başbakan olarak kalması yönünde görüş ifade etti.
Erdoğan’ın siyasi danışmanı Adana Milletvekili Ömer Çelik ise Erdoğan’a “Köşk’e çık” önerisinde bulundu. Çelik, Erdoğan’ın güçlü bir Başbakan olduğunu, Cumhurbaşkanlığına güçlü birimsin çıkması gerektiğini belirterek, bu gerekçeyle Cumhurbaşkanı olmasını istedi.
ANKA