Belçika’nın kaçmasına göz yumduğu terörist Fehriye Erdal, kkırmızı Bültenle aranıyor ama Avrupa'da eleni kolunu sallaya sallaya geziyor. Stanislav Swozilova adına sahte kimlik düzenlenen Erdal Almanya'da görüntülendi.

Belçika'da yargılanırken adeta buharlaştırılan ve Interpol tarafından dünyanın her yerinde aranan DHKP-C militanı, Hollanda ve Belçika’ya sınır olan Aachen’de, elini kolunu sallayarak geziyor.
İrfan Dumlu'nun haberi

Belçika'da polis gözetimindeki evden kaçarak izini kaybettiren Sabancı Suikastı faili Fehriye Erdal’ın Almanya'da yaşadığı iddia edildi.

Gündeme bomba gibi düşen iddianın sahibi ise uzun bir dönem Almanya'da Eyalet Narkotik İstihbarat Dairesi'nde Teknik Takibat Tercümanlığı yapan Araştırmacı Yazar Talip Doğan Karlıbel.
Karlıbel, üst düzey bir Alman Terör Uzmanı'na dayandırdığı iddiasında şu bilgiler yer alıyor: Erdal Alman Anayasayı Koruma Teşkilatı tarafından korunmakta. Aachen şehrinde Markplatz 17 numarada bulunan DHKP-C bürosunun yanındaki binada ikamet ediyor ve iç gizli servisin kendisine verdiği pasaportla rahatlıkla dolaşabiliyor. Rus kökenli Stanislav Swozilova adında bir Alman vatandaşı olarak sahte kimlik kullanıyor. Erdal'ın doğum yeri ise, Gürcistan'a bağlı Suhumi olarak ifade ediliyor.

(Bugün)