Hayvan Sevgisi Nedeniyle "Veteriner" Olarak Adlandırılan ve Beş Cinayetten Suçlu Bulunan Mafya Örgütü Lideri Domenico Raccuglia, 15 Yıl Sonra Yakalandı.

Raccuglia, Cosa Nostra Mafya Örgütünün Liderliğine Oynuyordu.

İtalya'nın Sicilya Bölgesindeki Cosa Nostra Mafya Örgütünün İki Numaralı İsmi Olan Domenico Raccuglia, Özel Polis Timlerinin Operasyonu ile Yakalandı. Raccuglia, 15 Yıldır Aranıyordu. 45 Yaşındaki Mafya Lideri Hakkında Üç Ayrı Ömür Boyu Hapis Cezası Bulunuyor.

Veteriner Olarak Adlandırılıyordu

Hayvanlara Olan Sevgisi Nedeniyle "Veteriner" Olarak Adlandırılan Raccuglia, Bir Çocuğun Kaçırılıp Öldürülmesi Olayı da Dâhil Beş Cinayetten Suçlu Bulunmuştu. Öldürülen Çocuk, Mafyadan Ayrılan Birinin Oğluydu. 14 Yaşındaki Çocuk 1993 Yılında Kaçırılmış, İki Yıl Rehin Tutulduktan Sonra Öldürülmüştü. Cesedi İse Asit Kuyusuna Atılmıştı. Domenico Raccuglia, İtalya'nın En Tehlikeli 30 Firarisi Arasında Sayılıyordu.

Balkondan Kaçmaya Çalıştı.
Yakalandığı Sırada da Kaçma Girişiminde Bulunan Raccuglia, Balkondan Atlayarak Kaçmaya Çalıştı Ancak Başarılı Olamadı. İtalya İçişleri Bakanı Roberto Maroni, Raccauglia'nın Yakalanmasını, Son Yıllarda Mafya Örgütlerine Vurulmuş En Büyük Darbe Olarak Nitelendirdi.

Maroni, Son 18 Ay İçinde 3 Bin 600'den Fazla Mafya Örgütü Üyesinin Yakalandığını Belirtti.

haberler.com