Sabah'ta Altaylı görevden alındı, Ergun Babahan yeni Yayın Yönetmeni. Mehmet Barlas istifa etti

20 Nisan 2007 Cuma
TMSF'nin el koyduğu Merkez Yayın Grubu'na ait Sabah gazetesinde Genel Yayın Yönetmeni değişti. Fatih Altaylı görevden alındı, Ergun Babahan yeni Genel Yayın Yönetmeni oldu. Ardından Başyazar Mehmet Barlas da istifa etti. Ergun Babahan ikinci kez zor günlerinde Sabah'ın başına geçti. Daha önce Dinç Bilgin'in hapiste olduğu maaşların yatırılamadığı dönemde Sabah'ı yöneten Babahan Sabah'ı ikinci kez yeni patronu için hazırlayacak. Ergun Babahan satış sürecinde gazeteyi hazırlamak için kolları sıvayacak.

''YAZARLARI AT DEDİLER''
Altaylı'nın, yazı işlerine veda konuşmasında gözleri doldu, "Ben ayrıldım, burada gazeteciliğin keyfi kaçtı. Eşimle Kıbrıs'a tatile gidiyorum" dedi. medyatava.net sitesinde yeralan habere göre,
Fatih Altaylı'nın yazı işlerinde yaptığı konuşmada bir hayli duygulu olduğu ve gözlerinin dolduğu gözlendi. Bazı Sabah çalışanlarının TMSF'nin görevden alma kararını bilmedikleri için "Kararınınız kesin mi, hemen istifa etmeyin" dedikleri görüldü. Altaylı, çalışanlara "TMSF yönetimi bana bazı yazarları at diye telkinde bulundu" dedi. Bu nedenle burada gazeteciliğin keyfi kalmadığını belirten Altaylı,''Ben gazeteciliği keyif almak için yapıyorum. Bu işin burada keyfi kaçtı. Bu gazetecilik değil. Şimdi eşimle birlikte tatile çıkıyorum. Kıbrıs'a gideceğim. Turgay Bey dönerse ve beni isterse geri dönebilirim'' dedi.