Taksiciyi öldüren 15 yaşındaki genç, 'kaçarken' güvenlik kamerasına yakalandı

20 Nisan 2007 Cuma
İzmir'de aracının içinde bıçaklanarak öldürülen taksi şoförünün katil zanlısı 15 yaşındaki çocuk, polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Edinilen bilgiye göre, taksi şoförü Mustafa Girgin'in (54) sabah saatlerinde Anafartalar semti 1307 Sokak'ta taksisi içerisinde bıçaklanarak öldürülmüş olarak bulunmasının ardından soruşturma başlatan Cinayet Büro Amirliği ekipleri, MOBESE kamera görüntülerini incelemeye aldı. Polis, olay yerinden kaçan bir çocuğu tespit ederek fotoğrafını aldı. Fotoğrafın bölgedeki tüm ekiplere dağıtılmasından kısa süre sonra Çankaya semtinde görevli Huzur Timleri'ne bağlı bir ekip, eşkale uyan bir kişiyi gözaltına aldı. Cinayet Büro Amirliği'ne getirilen S.E.'nin (15) suçunu kabul ettiği iddia edildi. S.E.'nin polise şifahi olarak verdiği ifadede, gezmek için Iğdır'dan İzmir'deki akrabalarının yanına geldiğini, dün gece Basmane semtinde taksiye bindiğini ve Karşıyaka'ya gitmek istediğini söylediği iddia edildi. Karşıyaka'dan tekrar Basmane bölgesine geri geldiklerini ve söz konusu 1307 Sokak'a girdiklerini söyleyen S.E.'nin burada şoföre 20 YTL ödemek istediğini ancak şoförün kendisinden 30 YTL istediğini, bu nedenle
aralarında kavga çıktığını söylediği ileri sürüldü. S.E.'nin kavga sırasında üzerindeki bıçakla taksi sürücüsü Girgin'i bıçakladığı ve daha sonra olay yerinden kaçtığı belirtildi. S.E., yapılan işlemlerin ardından yaşının küçük olması nedeniyle Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.
FATİH HAYTA/İHA