Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, dostluk ve kardeşlik mesajları vererek, "Ülkemiz sıkıntılı günlerden geçiyor, üzerimizde oynanan oyunlar var. Bizler milletçe, inancımızdan kuvvet alarak bu oyunlara kanmamalıyız" dedi.

Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz'ı makamında ziyaret eden Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, dostluk ve kardeşlik mesajları vererek, "Ülkemiz sıkıntılı günlerden geçiyor, üzerimizde oynanan oyunlar var. Bizler milletçe, inancımızdan kuvvet alarak bu oyunlara kanmamalıyız" dedi.

Malatya'da yaşanan kanlı saldırıya da değinen Bardakoğlu, İslam'ın hoşgörü ve kardeşlik dini olduğunu, başka inançlara ve başka düşüncelere de saygı duymayı emrettiğini, farklılıklar nedeniyle canına kıymayı ise en büyük günah saydığını bildirdi.

Muzaffer Eryılmaz ise Anadolu insanının yüzyıllardır her türden inanca ve düşünceye anlayış ve dostlukla cevap verdiğini belirterek, "Anadolu, birçok milletten, dinden, inançtan, düşünceden insanın kardeşlik ve dostluk içinde yaşadığı, inanç zenginliğine sahip bir coğrafya olmuştur. Bizim dinimiz, geleneklerimiz, ahlaki değerlerimiz yıpratılmak isteniyor, ama bu oyuna gelmemeliyiz. Özellikle gençlerimiz sağduyulu davranarak dini ve etnik bölücülük hesapları yapanlara en güzel cevabı vermelidir" dedi.

ANKA