Sanal flört oyunundaki kıza aşık olan genç, çareyi onunla evlenmekte buldu.SAL9000 takma adıyla internete giren adam, geçtiğimiz ay Tokyo'da hayallerinin kadınıyla tanıştı; Nene Anegasaki.

Tek sorun, Anegasaki'nin Japonya'da oldukça popüler olan flört simülasyonu "Love Plus"tan sanal
bir karakter olması.

Japonya'da,
bilgisayar bağımlıları arasındaki gelenekten yola çıkan SAL9000, "oyundaki karakterleri 'karım' diye çağırmak bir gelenek, onu bu şekilde çağırdığıma göre, evlenmemiz gerektiğini düşündüm" diyor.

"Eğer daha fazla insan kendilerini bu şekilde ifade edebilseydi, bence toplumumuz oldukça ilginç hale gelirdi."

Evlilik törenlerinde SAL'a 40 gerçek insan eşlik ederken, tören YouTube'un Japon versiyonu olan Nico Nico Douga'da 3.000'den fazla insan tarafından izlendi.

Törenin ardından SAL, sanal karısını Guam'a balayına götürdü...

Diğer flört simülatörlerinden farklı olan Love Plus'ta başarılı olmak için oyuncunun sanal kızı dışarı çıkarması, hediyeler alması ve gerçek hayatta davranacağı gibi davranması gerekiyor.
Oyuncu becerilerini kimi yöntemlerle geliştirebilirken, sanal sevgilisiyle arasını da iyi tutmak zorunda, eğer onu memnun edemezse, oyun 100 günün sonunda yeniden başlıyor.
Ayrıca oyunda bir ses tanıma sistemi de olduğu için, SAL9000, Nene ile konuşabildiğini, hatta kimi basit oyunları oynayabildiklerini söylüyor.
Evlilik yemini eden SAL, yeni versiyonu çıksa da Love Plus oynamaya devam ederek, Nene'ye sadık kalacağını açıkladı.

kaynak: (Milliyet)