NASA binasında silahlı saldırı
CHICAGO (İHA) - Amerikan Uzay ve Havacılık Ajansı'na (NASA) silahlı saldırı düzenlendi. Johnson Uzay Merkezi'nde meydana gelen olayda bir şahsın bina içerisinde silahlla ateş açtığı bildirildi.

NASA'nın Houston'da bulunan Johnson Uzay Merkezi'ne yönelik silahlı saldırı gerçekleştirildi. Houston polisi, olayla ilgili olarak yaptığı açıklamada, silahlı bir saldırganın bina içinde ateş açtığını belirtirken, olayda yaralanan olup olmadığına ilişkin net bir bilgi vermedi. Polis sözcüsü Victor Santinas, "Şu an için herhangi bir şey söylemek güç. Bina içinde ateş açıldığı yönünde bilgi geldi" dedi. Olayın hemen ardından bölgeye intikal eden polis ekipleri, binayı güvenlik çemberine alırken, içeride
bulunanları tahliye etti. Bu arada saldırıyı gerçekleştirenin NASA'da görevli olduğu iddia edilirken, NASA sözcüsü James Hartsfield, "Güvenlik kuralları, bina içerisinde silah taşınmasına müsade etmiyor. Ancak şu an için siz ne biliyorsanız, ben de onu biliyorum. Spekülasyona sebebiyet vermek istemem, şu an için olayla ilgili detaylı bir bilgim yok" yorumunda bulundu. Bu arada olayın 44 nolu binada yaşandığı ve bu binanın mühendislik eğitimi verilen bir tesis olduğu kaydedildi.

Öte yandan Johnson Uzay Merkezi, NASA'nın uzay çalışmalarının yürütüldüğü kontrol merkezi olarak biliniyor.

SİLAHLI ŞAHIS ESİR ALDIĞI ŞAHSI ÖLDÜRDÜ

Amerikan Uzay ve Havacılık Ajansı'ndaki (NASA) silahlı saldırıda esir alınan bir şahıs, saldırgan tarafından öldürüldü. Saldırgan daha sonra taşıdığı silahla kendini vurarak, intihar etti.

NASA'nın Johnson Uzay Merkezi'nde meydana gelen silahlı saldırıda, saldırgan tarafından esir alınan bir kişi öldürüldü. Polis tarafından yapılan açıklamada saldırganın kendini öldürdüğü belirtildi. Houston Polis Şefi Dwayne Ready, "Saldırgan tarafından esir alınan bir şahıs hayatını kaybetti, saldırgan ise olayın ardından intihar etti. Esir alınan ikinci şahsı sağ olarak ele geçirdik" dedi.

SALDIRGAN, ESİR ALDIĞI BİR KİŞİ İLE BİRLİKTE KENDİNİ DE ÖLDÜRDÜ

NASA'nın Texas'ta bulunan Johnson Uzay Merkezi'ndeki silahlı saldırı olayı, saldırganın esir aldığı bir kişi ile birlikte kendisini de öldürmesi ile sona erdi.

NASA'nın Texas Houston'da bulunan ve uzay çalışmalarının kumanda merkezi olan Johnson Uzay Merkezi'nde silahlı saldırı olayı, saldırganın kendisi ile birlikte esir aldığı bir kişi öldürmesi ile sonuçlandı. Polis tarafından yapılan açıklamaya göre saldırgan 2 kişiyi esir aldı. 44 nolu binadan 1 el silah sesi duyulması ile başlayan olayın ardından bölgeye sevk edilen polis, saldırganı yakalamak için çalışma başlattı. Bina içinde yapılan aramalarda esirlerden birinin cesedi ile karşılaşıldı.

İletişim ve mühendislik eğitimin verildiği binada meydana gelen olayda polis, saldırganın, kendisini barikatlarla çeverdiği bina içinde bir odaya kilitlemesinden yararlanarak, binayı tahliye etti. Saldırgana ulaşmaya çalışan polis ekipleri, söz konusu odaya ulaştıklarında saldırganla temas kurmaya çalıştığı sırada, odadan bir silah sesi duyuldu. Odaya giren polis, içeride 2 ceset ile karşılaştı. Saldırgan, esir aldığı şahıslardan birini öldürmüş ve ardından intihar etmişti. Bu arada esir alınan bir bayan ise elleri ve bileklerinden bağlanmış halde sağ olarak ele geçirildi. Houston Polis Şefi Dwayne Ready, "Saldırgan kendisi başına bir el ateş ederek intihar etti. Bu arada aynı yerde, esir alınan bir erkeğin cesedi bulundu" dedi. Bu arada NASA yetkilileri, söz konusu durum nedeni ile çalışmaların aksamadığını ve tüm personele sığınaklara gitmeleri konusunda bir e-posta gönderildiğini, ardından ise gönderilen ikinci bir e-posta ile isteyen personelin eğer istiyorlarsa evlerine gidebilecekleri iletildiğini açıkladı.

NASA sözcüsü Eileen Hawley, olay sonrası düzenlediği basın toplantısında, "Güvenlik konusunda uygulamada olan çeşitli yöntemlerimiz var. Şundan eminim ki güvenlik ve üst düzey yetkililer konuyla yakından ilgililer ve yapılacak bir şeyin olup olmadığına bakacaklar" dedi.

NASA'daki olay, Amerikan halkının Virginia Teknik Üniversitesi'nde meydana gelen ve 32 kişinin hayatını kaybetmesi ile sonuçlanan saldırı nedeniyle yas tuttuğu anda yaşanması nedeniyle dikkat çekti.