DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, ANAVATAN Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu ile 'birleşme' konusunda yaptıkları görüşmeyi, ''İş normal seyrinde yürüyor'' sözleriyle değerlendirdi. Ağar, Erdoğan'ın "Şaşırtacağız" sözlerini de yorumladı:

DYP lideri Ağar, "Sabırlı olunca, gereksiz konuşmalar olmayınca, süreci zedelemeyince mesele olumlu şekilde sonuçlanır" dedi.

Ankara'da bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya gelen Ağar, "Görünenden de büyük birleşmeler Türkiye'nin önüne gelecektir" diye konuştu.

Gazetecilerin birleşme konusundaki soruları üzerine Ağar, Mumcu ile görüşmelerinin bir süre daha genel başkanlar düzeyinde süreceğini söyledi.

Ağar, "Bu tür işlerde lüzumlu lüzumsuz konuşursanız işin olmamasını istiyorsunuz demektir. Az konuşursanız, işi sonuçlandırırsanız işin olmasını istiyorsunuz demektir. Mesele bu kadar basit" dedi.

Mehmet Ağar, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanı adayı ile ilgili olarak söylediği "Şaşırtacağız" sözlerinin hatırlatılması üzerine ise, "Beni hiçbirşey şaşırtmaz, Türkiye'de kimseyi de şaşırtmaz" dedi.