Kazada öldü sanılmıştı, yasak aşktan öldürülmüş
21 Nisan 2007 Cumartesi Pendik'te, 2 yıl önce yolda ölü olarak bulunan ve trafik kazası nedeniyle öldüğü zannedilen Hacı Duran Akar'ın yasak aşk cinayeti nedeniyle öldürüldüğü iddia edildi. Olayla ilgili olarak Hacı Duran Akar'ın eşi T.A ile yasak aşk yaşadığı ileri sürülen C.A. ve 2 kişi yakalandı.
Olay, Pendik Esenler Mahallesi Yayalar Caddesi'nde 1 Ekim 2005 tarihinde 04:00 sıralarında meydana geldi.
Hacı Duran Akar'ın cesedi bulundu. Akar'ın cesedinin üzerinde araç tekerleği izlerinin olmasından dolayı trafik kazasında öldüğü zannedildi. Otopsi için adli tıp kurumuna gönderilen Akar'ın trafik kazasından önce başına sert bir cisimle vurularak öldürüldüğü anlaşıldı. Olayın cinayet olduğunun anlaşılması üzerine polis araştırma başlattı. Yapılan araştırma sonucu olayla ilgili görgü tanığı bulamayan polis 2 yıl aradan sonra mahallede çıkan dedikodulardan hareket ederek cinayetin yasak aşk nedeniyle işlendiğini ortaya çıkardı.
İddialara göre, Hacı Duran'ın iş ortağı C.A ile eşi T.A arasında yasak aşk yaşanıyordu. İlişkilerinin ortaya çıkmasından korkan C.A ve T.A, Hacı Duran Akar'ı öldürmeye karar verdiler. Olay günü K.B. adlı birinden emanet olarak alınan araçla Hacı Duran Akar'ı takip etmeye başladılar. Akar'ın başına sert bir cisimle vurarak öldüren C.A ve T.A olaya trafik kazası süsü vermek içinde araçla üzerinden geçti.
Yakalandıktan sonra T.A'nın susma hakkını kullandığı, C.A'nın ise olayı kendisinin gerçekleştirmediğini söylediği ileri sürüldü. Asayiş Şube Müdürlüğü'nde yapılan sorgulamalarının ardından zanlılar adliyeye sevk edildi.
Bu arada K.B. aracın sahibi olduğu için, S.B ile C.A ise olayla ilgili gözaltına alındı. Zanlılar Asayiş Şube Müdürlüğü'nde yapılan sorgulamalarında iddiaları kabul etmediler.
ERTAN KILIÇ /IHA