İzmir'de, polis 11 doktoru gözaltına aldı
20 Nisan 2007 Cumaİzmir'de özürlü ve hasta olmayan vatandaşlar adına sahte belge ve sağlık raporu düzenleyerek emekli olmalarını sağladıkları iddiasıyla yakalanan 18 kişinin sorguları sürerken, 11 doktor da gözaltına alındı.
İzmir'de, özürlü ve hasta olmayan vatandaşlar adına sahte belge ve sağlık raporu düzenleyerek emekli olmalarını sağladıkları, bu kişileri vergi indiriminden faydalandırdıkları, sahte özürlü raporu hazırladıkları kişilerin toplu ulaşım araçlarından ücretsiz yararlanmalarını sağladıkları iddiasıyla yakalanan 18 kişinin sorguları sürerken, suça karıştıkları belirlenen 11 doktor da gözaltına alındı. Doktorlardan 7'sinin Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli oldukları bildirildi.
Para karşılığında çeşitli hastanelerde sahte sağlık raporlarının düzenlendiği bilgisini edinen İzmir Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şubesi ekipleri, uzun süren takibinin, bilgi ve delillerin toplanmasının ardından başlatılan operasyonda, aralarında hastane çalışanlarının da bulunduğu 70 kişi gözaltına alındı. Zanlılardan ifadeleri alınan 52 kişi serbest bırakıldı.
.