Annesini, ilişkisi olduğu için öldürdü
20 Nisan 2007 Cuma Kartal'da 19 yaşında bir genç, annesini başka biriyle olduğu gerekçesiyle 20 yerinden bıçaklayarak öldürdü. İlk eşinden olan oğlu tarafından öldürülen talihsiz annenin cesedini gören 2 kardeş sinir krizleri geçirdi.
Olay, Soğanlık Atatürk Caddesi'nde bir gecekonduda meydana geldi. S.Y (19) adlı genç annesi E.Y (51) ile bir başkasıyla birlikte olduğu iddiasıyla tartışmaya başladı. Kavgaya dönüşen tartışmada E.Y., eline geçirdiği bıçağı annesinin vücuduna defalarca sapladı. İlk eşinden olan çocuğu tarafından bıçaklanan anne kanlar içinde yere yığıldı. Vücudunun çeşitli yerlerinden 20 bıçak darbesi alan anne, olay yerinde hayatını kaybetti
Annelerinin öldürüldüğü haberini alan Murat ve Serhat Y. isimli kardeşler evlerine koştu. Annelerinin cansız bedenini cenaze arabasına konulurken gören kardeşler sinir krizi geçirdi. Gözyaşları içinde kendilerini yere atan kardeşleri çevredeki vatandaşlar sakinleştirmeye çalıştı. Annenin cesedi otopsi için Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.
Bu arada zanlı S.Y., polis merkezine giderek teslim oldu.
RAMAZAN ALMAÇAYIR /IHA