Çevre ve Orman Bakanı Pepe: Önce diğer adayları görelim
21 Nisan 2007 CumartesiÇevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, temaslarda bulunmak üzere geldiği Kastamonu'da Devlet Bakanı Nimet Çubukçu'nun Cumhurbaşkanlığı’na adaylığı ile ilgili soru üzerine, “Önce diğer adayları görelim” dedi.
Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Kastamonu Merkez İlçe Danışma Meclisi Toplantısı ve İnebolu İlçesi'nde temel atma ve açılışlara katılmak üzere Kastamonu'ya geldi. Orman Genel Müdürlüğü'ne ait helikopterle Gazi Stadı'na iniş yapan Pepe'yi burada Kastamonu Valisi Mustafa Kara ile bazı kamu kuruluş yöneticilerni ve partililer karşıladı.
Bakan Osman Pepe, Kastamonu Valisi Mustafa Kara'yı makamında ziyaret etti. Yaklaşık 10 dakika süren ziyaret sırasında Kastamonu hakkında bilgi alan Pepe’ye burada Azeri ressam Adalet Bayramoğlu tarafından minyatür resim tablo hediye edildi. Valilikten ayrılan Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, daha sona İller Bankası Kastamonu Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan AKP Kastamonu Merkez İlçe Danışma Meclisi Toplantısı'na katıldı. Pepe, buradan İnebolu'ya helikopterle hareket etti.