Dünyada insanlar gibi tek partnerle hayatı boyunca yaşayan kuğular, gerçek aşkın ve romantizmin simgeleri olarak gösterilirdi.. Ta ki bugüne kadar...


İngiltere'deki Gloucesterhire'de bir gölde yaşayan erkek Sarundi ve dişi Saruni de yıllardır birlikte yaşıyordu.. Ta ki bu kışa kadar..

Birlikte Rusya'ya göçen kuğular, geriye ayrılmış ve yeni partner bularak döndüler.. Yine gölde yaşamaya devam eden kuğular, bugüne kadar böyle bir şey görmemiş bilimadamları şaşkına uğrattı.

Uzmanlar, daha önce kuğuların farklı cinsleriyle birlikte olduklarını ancak bunun sadec eşlerinin ölümü durumunda gerçekleştiğini söylüyor.

Saruni ve Sarundi'nin aynı gölde birbirlerini hiç tanımıyor gibi davrandıklarını, birbirleriyle hiçbir sosyal bağlantıya girmediklerini söyleyen Julia Newth, "Bu inanılmaz, daha önce böyle bir şey görmedik. Bunun nedenini bilmek imkansız olabilir. Ancak nedeni, ikisinin de yavru sahibi olamadıkları olabilir. Böylece şanslarını başka eşlerde deniyorlar. Ama tabi bunu söylemek de zor çünkü daha önce böyle bir şey görmedik" dedi.


kaynak: ekolay.net