Kalçası, testisleri, anüsü, beli ve sırtı onlarca bıçak darbesi ile doğranmış..


Kalçası, testisleri, anüsü, beli ve sırtı onlarca bıçak darbesi ile doğranmıştı. Parmakları uzunlamasına ve kemiğe kadar defalarca kesilmişti. Boğazında da çok uzun bir yara vardı. Yemek ve soluk borusu bu darbelerle kesilmişti. Saat 14.25’te ameliyata alındı. Hastanedeki 4 birimin ekipleri ameliyata girdi. 51 ünite kan verildi.

POLİSİN ihbar üzerine Zirve Yayınevi’ne gidip, cesetleri ve yaralıları bulduğu dakikalarda İnönü Üniversitesi’nde Emekli 1. Ordu Komutanı Hurşit Tolon’un konuşmacı olarak katıldığı "21’nci Yüzyılın Eşiğindeki Türkiye" konulu konferans devam ediyordu. Tüm üniversiteyle birlikte yaralıların kaldırıldığı Turgut Özal Tıp Merkezi personeli de konferansta bulunuyordu. Emniyet güçlerinin hastaneyi "İki ağır vaka geliyor" diye haberdar etmesiyle, konferanstaki doktorlar da hemen acil servise dönerek, bıçakla ağır yaralanan Uğur Yüksel ile zanlılar arasında yer alan ve polis baskınında apartman dairesinden atladığı için yaralanan Emre Günaydın’a ilk müdahaleyi gerçekleştirdi. Başhekim Yardımcısı ve hastane sözcüsü Doç. Dr. Murat Uğraş, Uğur Yüksel’in gördüğü vahşi işkencenin izleriyle, yapılan müdahaleleri şöyle anlattı:

"Sayamadığımız kadar çok bıçak darbesi vardı. İşkence amaçlı olduğu çok açıktı. Kalçası, testisleri, anüsü, beli ve sırtı onlarca bıçak darbesi ile doğranmış. Parmakları uzunlamasına ve kemiğe kadar defalarca kesilmişti. Boğazında da boydan boya çok uzun ve açık bir yara var. Yemek borusu ve soluk borusu bu darbelerle kesilmişti. Saat 14.25’te ameliyata alındı. Hastanedeki 4 birimin ekipleri ameliyata girdi. 51 ünite kan verildi. Hastanenin kan stokları tükendiği için kan Kızılay’dan tamamlandı. Ancak Uğur saat 17.30’da hayatını kaybetti."


HABER MERKEZİ