Turist taşıyan otobüsler Çin'e bağlı Harbin'deki sibirya Kaplanı Parkı'ndan geçtiği sırada otobüslerden birinde bulunan amatör fotoğrafçı Chris Geddes mide bulandıran sahneleri görüntüledi.


Geddes olayı şöyle anlattı:

"Bu parkın şöhretini daha önce duymuştum ve bu yüzden hemen otobüse atlamaya karar verdim. Kafesli bölümlerde kısa
bir
yürüyüşün ardından altı otobüse doluştuk ve parkın vahşi ve kafessiz bölümünde rehberli geziye başladık. Yol boyunca aslanlar ve kaplanlar ağaçların gölgesi altında uyukluyordu. 20 dakika sonra otobüsler açık bir alan etrafında daire oluşturacak şekilde durdu. Daha sonra görevliler kaplanlara et atmaya başladı."

"Sonra üç canlı tavuk
ve bir sülün bıraktılar. Otobüstekilerin keyfi yerindeydi ve fotoğraf çekiyorlardı. Daha sonra olan ise korkunçtu. Büyük bir damperli kamyon alana geldi. Kamyonun arka tarafı kalktı ve canlı bir inek yere atıldı. Bitkin görünüyordu. Kaplanlar yaklaşırken ayağa kalktı ama birkaç saniyede tekrar yerdeydi. Gözlerime inanamadım." Ortopedi cerrahı olan Chris, arkadaşıyla parktan ayrılırken, kaplanlara canlı olarak atılacak hayvanlar için
bir 'menü' olduğunu öğrenmiş. Tavuklar 6 dolara, canlı inek ise 200 dolara canlı olarak kaplanların ve aslanların önüne atılıyor!

kaynak: (Milliyet)