İtalyan Ansa haber ajansının haberine göre, geçen hafta sonunda filmi izleyen onlarca kişi, acil servisi arayarak panik atak geçirdiklerini söyledi.


Türkiye'de de halen gösterimde olan "Paranormal Activity" isimli korku filminin İtalya'da çok sayıda izleyicide panik atağa neden olduğu bildirildi.

İtalyan Ansa
haber
ajansının haberine göre, geçen hafta sonunda filmi izleyen onlarca kişi, acil servisi arayarak panik atak geçirdiklerini söyledi.

14 yaşındaki bir kızın da felç halinde hastaneye kaldırıldığı belirtildi.
ABD
'de yetişkin filmi olarak gösterime giren, İngiltere'de de 15 yaşın altındakilere uygun olmadığı belirlenen filme, İtalya'da herhangi bir yaş sınırlaması getirilmedi. İtalyan anne-babalar derneği ve bazı politikacılar, filme 18 yaş üstü ibaresinin konulmasını istedi.

İtalya Savunma Bakanı Ignazio La Russa, filmin reklamlarını televizyonda gören 7 yaşındaki oğlunun korkuya kapıldığını söyleyerek, filmin televizyonda tanıtılmasını eleştirdi. Kültür Bakanı Sandro Bondi de, filmlere yaş kısıtlaması getiren komitenin filme onay verdiğini ancak şikayetler üzerine, çocukları korumak için kendisinin müdahalade bulunacağını söyeldi.


kaynak: ekolay.net