Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, güvenlik kuvvetlerinin 12-19 Nisan günleri arasında yürüttükleri terörle mücadele faaliyetlerinde 31 terörist etkisiz hale getirildi.

Adana Seyhan'da 12 Nisan günü 1 terörist yakalandı. Şırnak'ın Bestler-Dereler bölgesinde 13 Nisan günü çıkan çatışmada 1 terörist, Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde çıkan çatışmada 4 terörist, Tunceli'nin Hozat ilçesinde 14 Nisan'da çıkan çatışmada 1 terörist ölü ele geçirildi. Konya'nın Selçuklu ilçesinde 14 nisan'da 1 terörist teslim olurken, Antalya ve Isparta'da 15 Nisan günü 1'er terörist yakalandı.

Şırnak'ın Silopi ilçesinde ise aynı gün 2 terörist teslim oldu. Tunceli'nin Hozat ilçesinde 16 Nisan günü çıkan çatışmada 11 terörist ölü ele geçirildi. Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde 17 Nisan'da, Adana'nın Seyhan ve Adıyaman'ın Besni ilçelerinde de 18 Nisan günü 1'er terörist yakalandı.

Şırnak'ın Güçlükonak ilçesinde 18 Nisan'da 1 terörist ölü olarak ele geçirilirken, 19 Nisan 2007 günü de Şırnak'ın Silopi ilçesinde 4 terörist güvenlik güçlerine teslim oldu. Böylece, operasyonlarda bu ay ölü olarak ele geçirilen terörist sayısı 32, yakalananların sayısı 22, teslim olan teröristlerin sayısı ise 9'a yükseldi.