Esad'dan Arap liderlere mektup!


Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad Libya'nın başkenti Trablus'ta gerçekleştirilecek olan Arap Zirvesi öncesi Fas, Tunus, Cezayir, Moritanya ve Libya gibi ülkelerin liderlerine mektup gönderdi. Devlet Başkanı Yardımcısı Faruk El Şara'nın sunacağı mektuplarda Esad, Arap liderlere, dayanışma birlik ve ortak hareket etme çağrısında bulunuyor.Suriye Devlet Başkanı Yardımcısı Faruk El Şara, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'ın gönderdiği mektupları teslim etmek amacıyla bölge turuna çıktı. El Şara ilk olarak Fas ile başladığı ziyarette yaptığı açıklamada, Libya'nın başkenti Trablus'ta düzenlenecek olan Arap Birliği Zirvesi öncesi Esad'ın mektubunu Arap liderlere sunacağını söyledi.

Yaptığı basın açıklamasında ziyaretlerinin Arap çalışmalarını müşterek kılmaya yönelik olduğunu ifade eden El Şara, Libya'da gerçekleşecek zirve için hazırlığın yanı sıra Arap ülkeleri arasında dayanışma ve ortak hareket etme gibi konuların ele alınacağını söyledi.

Esad'ın gönderdiği mektuplarda, Arap ve uluslararası sahada yaşanan gelişmelerin yanı sıra Arap ülkelerindeki koşullar ve bu koşulları iyileştirme yollarına yönelik görüşlere yer veriliyor. Ayrıca, Libya'nın başkenti Trablus'ta düzenlenecek olan Arap Zirvesi öncesi, zirvede birlik ve dayanışma gibi olumlu sonuçlar doğmasını sağlayacak çözüm yolları üzerinde duruluyor.

El Şara'ya eşlik eden resmi heyette Cumhurbaşkanlığı Siyasi ve Enformasyon Müsteşarı Buseyna Şaban ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal El Mikdat yer alıyor.

Devlet Başkanı Danışmanı El Şara'nın gezi turu Fas, Moritanya, Cezayir, Tunus ve Libya gibi ülkeleri kapsıyor.

(CİHAN)


kaynak;habervaktim . com