Merkezi Dubai'de bulunan El Arabiya televizyonu, maskeli kişilerin tuttuğu, casuslukla suçlanan gözleri bağlı Gulam Nabi'ye büyük bir bıçakla yaklaşan çocuğun görüntülerini yayımladı. Görüntüler, çocuğun, yere yatırılmış ve 2 kişi tarafından zaptedilen Nabi'nin boğazına bıçağı dayamasının ardından 'Tekbir' getirmesiyle sona eriyor. El Arabiye'nin internetten aldığını duyurduğu görüntüler Nabi'nin öldürülüş sahnesini içermiyor.

Ancak Amerikan Associated Press (AP) muhabiri, Pakistan'ın Peşaver kentinde CD'lerle elden ele dolaştığını bildirdiği görüntüleri aldığını duyurdu.

AP muhabirinin aktardığına göre görüntülere, Taliban'ın Afganistan'ın güneyindeki komutanı Molla Dadullah'a ilişkin görüşler ve Taliban lideri Molla Ömer ile El Kaide lideri "Şeyh Usame" hakkında yüceltici şarkılar eşlik ediyor. Daha sonra gözleri bağlı olan Nabi, "Amerikan casusu" olduğunu itiraf ediyor. Bebek yüzlü cellat ise, "O bir casus. Bu tür şeyler yapanlar bu kaderi paylaşacaklar" diyor.

Ardından yerde uzanmış olan kurban ve onu sakalından tutan Taliban militanı görülüyor. Askeri bir kamuflaj ceket giyen çocuk, diğer Taliban militanların 'Tekbir' getirmeleri eşliğinde bıçağını kurbanın boğazına dayayarak gövdesinden ayrılıncaya kadar kesiyor. ***** cihat şarkıları eşliğinde sona eriyor.

Amerikan askerleri, aralık ayında Taliban komutanlarından Ahtar Muhammed Osmani'nin, ülkenin güneyinde aracına düzenledikleri hava saldırısında öldürüldüğünü bildirmişti. Taliban da Osmani'nin ölüm haberini doğrulamıştı
.

Kaynak : (Milliyet)