İtalya'da PKK kampı varmış!


Kamplarda, terör örgütünün Avrupa'da yaşayan üyelerinin ideolojik propaganda niteliğindeki eğitim sürecinden geçirilen katılımcılara, kurs sonunda PKK saflarına katılma çağrısı yapılmakta olduğu öğrenildi.İtalyan güvenlik birimleri, Valdera beldesindeki bir tarım turizmi tesisinin, sabaha karşı düzenlenen operasyona dek faal bir kamp olarak kullanıldığını saptadı. Örgütün, Pordenone kenti yakınlarında, geçen yıla kadar faal vaziyette olan bir başka kampta da benzer etkinlikler düzenlediğine işaret edildi. Venedik Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatıyla düzenlenen operasyonlar sırasında elde edilen bilgilere göre, kamp faaliyetleri "düğün" olarak adlandırılıyordu.

İtalya'da, terör örgütü PKK'ya karşı Fransa, Almanya, Belçika ve Hollanda'yla paralel olarak sürdürülen takibat çerçevesinde, muhtelif kentlerde düzenlenen baskınlarda, 16 zanlıdan 11'inin gözaltına alındığı duyurulmuş, zanlılar arasındaki 4 İtalyan'dan birinin de gözaltında bulunduğu belirtilmişti. Venedik ve Milano başta olmak üzere ülkenin kuzey ve orta kesimlerinde yoğunlaşan operasyonlar, toplam 10 Türk vatandaşının gözaltına alınmasını da beraberinde getirdi. Zanlılar, Avrupa'dan PKK'ya üye toplamak, kaynak ve lojistik destek sağlamayı amaçlayan bir yapılanmanın üyesi olmakla suçlanıyor.

PKK'nın Almanya şefi yakalandı

Bu arada terör örgütü PKK'nın Almanya şefi Hasan Adir, Hollanda'ya kaçmaya çalıştığı sırada yakalandı. Savcılık tarafından yapılan açıklamada, Türkiye'nin Adir'in terör eylemlerine karıştığı tahmini gerekçesiyle iadesini talep ettiği belirtildi. Adir'in aslında geçen ayın ortalarında yakalandığı, ancak güvenlik nedeniyle olayın saklı tutulduğu bildirildi. PKK üyesinin avukatı, müvekkilinin Türkiye'de öldürülme korkusu yaşadığı ve işkenceye maruz kalacağından korktuğu için iadesinin önlenmesi için yasal yolların hepsine başvuracağını ifade etti. Adir, 2004 yılında Almanya'da şiddet olaylarına karıştığı gerekçesiyle 2 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.


kaynak;habervaktim