ABD, İsrail'i kınadı


ABD, İsrail İçişleri Bakanlığı'nın, Doğu Kudüs sınırları içindeki bir Yahudi mahallesinde 1600 yeni konutun yapımına onay vermesini kınadı.Gibbs, ABD Başkanı Barack Obama'nın yerleşim yerleri hakkındaki tavrının gerek İsrail gerekse Filistinliler tarafından bilindiğini de kaydetti.

BIDEN: "GÜVENİ BALTALAYACAK BİR ADIM"

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, İsrail'in, Doğu Kudüs sınırları içindeki bir Yahudi mahallesinde 1600 yeni konutun yapımına onay vermesini kınadı.

Orta Doğu turu kapsamında İsrail'i de ziyaret eden Biden, "Kesinlikle, şu anda ihtiyaç duyduğumuz güveni baltalayacak türde bir adımdır ve İsrail'de yaptığım yapıcı görüşmelere ters düşmektedir" dedi.

Biden, İsrail ve Filistinlilerin müzakereleri zorlaştıracak değil, destekleyecek bir atmosfer oluşturmaları gerektiğini de söyledi.

Beyaz Saray sözcüsü Robert Gibbs de daha önce gazetecilere yaptığı açıklamada, ABD'nin İsrail İçişleri Bakanlığının 1600 yeni konutun yapımına onay vermesini kınadığını bildirmişti.


kaynak;habervaktim


dipnot; Zaten ancak kınama yaparsınız, o'da el gördülük onca katliyamı görürsünüz gıkınız bile çıkmaz, gün gelecek bu mazlum müslüman kardeşlerimizin ahı sizleri yerle bir edecek...
Rabbimiz azizüzzüntikamdır.!