+ Konu Cevapla
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

Kıbrıs'a bir an önce İHL açın

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Dünyadan Haberler Forumunda Bulunan  Kıbrıs'a bir an önce İHL açın Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  I'm Muslım Don't Panıc Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jun 2008
  Bulunduğu Yer
  'de Sütçü İmamlar var // Sen Bilirmisin Sütçü İmam'ı? VATAN; 46!
  Mesajlar
  10.105
  Blog Yazıları
  41
  Tecrübe Puanı
  107375059

  :okur: Kıbrıs'a bir an önce İHL açın

  Kıbrıs'a bir an önce İHL açın


  Kıbrıs'ın manevi liderlerinden Şeyh Nazım Kıbrısî'nin, “Kıbrıs'ta maneviyat çöküyor, Müslümanın feryadına kulak verin” çağrısına destek veren KKTC Din İşleri eski Başkanı Ahmet Yönlüer, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Davutoğlu'na seslenerek, “Kıbrıs'ın manevi eğitim derdine el atın... Kur'an kurslarına ve imam hatiplere ihtiyacımız var” dedi  SERDAR ARSEVEN / LEFKOŞE

  Kıbrıs'ın manevi dinamiklerinden Şeyh Nazım Kıbrısi, Vakit'in dünkü sürmanşetinden “Kıbrıs'ı kurtarın” mesajını göndermişti.

  “Bu yakında bir cami imamı var. Birkaç çocuğa Kur'an okuttukları işitilince polisler buraya baskın yaptı. Yedi, sekiz, on yaşındaki çocuklar polise götürüldü. Hocaya zulmedildi. Biz seksen sene İngilizlerin içinde bulunduk. İngiliz bile bu kadarını yapmadı” diyen Kıbrısî'nin feryadına destek geldi.

  KKTC Din İşleri Eski Başkanı Ahmet Yönlüer, Kıbrıs'ın “Ergenekon zihniyeti” tarafından felakete sürüklenmeye çalışıldığını belirterek; “Türkiye Hükümeti, gerekli adımları atmazsa, Kıbrıs davasını kaybedebiliriz. Ergenekoncu zihniyet; Kıbrıs'taki manevi hizmetleri engellemek için elinden geleni ardına koymuyor. Uzun yıllardır, elini Kıbrıslının boğazından çekmeyen Ergenekoncu zihniyet, bütün gücüyle İslam düşmanlığı, Kur'an düşmanlığı yapıyor. Hıristiyanlar, Yahudiler, Masonlar, Bahailer, Yehova Şahitleri özel olarak himaye edilirken, bunlara her türlü kolaylık sağlanırken, bu ülkeyi kanlarıyla canlarıyla savunan, vatan edinen Müslümanların en temel dini bilgileri bile alması engelleniyor. Müslümanlara, ancak EOKA'cı Rumların yapabileceği zulüm reva görülüyor. İngiliz sömürgesi döneminde bile bu zulüm yapılmamıştır. Kıbrıs Türk halkı, maalesef İngiliz sömürge dönemini bile arar hale gelmiştir” dedi.

  NELER YAŞIYORUZ
  Yönlüer, “Sizi böylesine sert tepkiler vermeye iten sebepler nelerdir, neler yaşadınız?” şeklindeki soruya şu karşılığı verdi: “Diyanet İşleri Başkanının sorumluluğu halka dinini öğretmektir. Bu bize yasayla verilmiş bir sorumluluktur. Buna rağmen bu görevi ifa ederken “camilerde Kur'an okuttu” diye polis baskınlarına uğradık. Mahkeme mahkeme dolaştırıldık. Kıbrıs'ta kumar oynadığı ve oynattığı için başı devletle derde giren pek yok. Fuhuş yaptığı ve yaptırdığı için başı derde giren pek yok. Kur'an öğrettiği ve öğrendiği için başı derde girenin ise haddi hesabı yok. Başta Diyanet İşleri Başkanı, imamlar, müezzinler ve o bilgiye ulaşmaya çalışan çocuklar... Burada, Kur'an öğrenen çocukları ve ailelerini bile ifadeye çağırıyorlar. Binlerce mücahit, mücahide, Kıbrıs'ı bu günleri görmek için mi kurtardı?.. Kıbrıs'ın “gerçek” değil de yalancı kurtarıcıları, sahte kahramanları Kıbrıs'lıya kan kusturuyor. Şehitlerimizin kemikleri sızlıyor. Bugün, maalesef birçok Kıbrıslı Türk genci, vefat eden dedesinin, babasının, ninesinin, annesinin ardından Fatiha okuyamayacak durumda. Bu onların suçu değil; İslam'ı tıpkı İsrail gibi tehdit gören Ergenekoncu zihniyetin suçu. İsrail Kıbrıs'ta İslami şuurlanma istemiyor. Onun çıkarları bunu gerektiriyor. Ne dikkat çekicidir ki, aynı şekilde Ergenekoncu zihniyet de İslami şuurlanmanın bütün yollarını kesmek için elinden geleni yapıyor. Ve maalesef, kapatmış durumda da. Çocuklarımız, Kur'an öğrenmek için Türkiye'ye gitmek durumunda. Maalesef, orada da sekiz yıllık kesintisiz eğitimden dolayı, İmam Hatip ortaokulları kapandı. Çocuk, 15 yaşından sonra İmam Hatip Lisesine gidebilir, ancak o da çok zor. İmkanı olanlar, 12 yaşından büyük çocukları Türkiye'ye Kur'an kursuna gönderiyorlar. Hizmetleri ancak böyle sürdürmeye çalışırken, burada da Kur'an öğretmeye çalışanlar büyük sıkıntılara maruz bırakılıyorlar. Bu KKTC'ye yaramaz, Rumlara yarar! İsrail'e yarar!.. Kıbrıs Türk insanı, maneviyat boşluğundan dolayı, İngiltere'ye, Avustralya'ya kaçıyor, göç her geçen gün artarak devam ediyor. Kıbrıs Türk varlığının kalıcı olması, Türkiye'nin güvenliği için hayati öneme sahiptir. Manevi açıdan tatmin edilmeyen gençlik, maddiyat eksikliğini hissettiği ya da başka yerde daha iyi şartlar bulduğu anda arkasına bir an olsun bakmaksızın KKTC'yi terk ediyor. Türkiye Cumhuriyeti ile tek bağımız olarak para kalmış, maalesef. Ben Türkiye'yi yönetmekte olan siyasetçilerin başta Sayın Erdoğan olmak üzere kahir ekseriyetinin hayırlı insanlar, samimi insanlar olduklarına yürekten inanıyorum. Onlar bizim derdimizi anlarlar. Sayın Gül, Sayın Erdoğan, Sayın Davutoğlu, Kıbrıs'ın manevi eğitim derdine bir an evvel el atmalıdır. Bunu yaparlarsa, bugüne kadarki hizmetleri taçlanacaktır. Göz bebeğimiz olan Yavru Vatan'ın buna şiddetle ihtiyacı vardır. Kıbrıs'a İmam Hatip lazımdır, Kur'an kursu lazımdır. Kıbrıs'ın istikbaldeki hürriyeti de bunların teminine bağlıdır.”

  KUR'AN YASAK, MASONİK FAALİYETLER SERBEST!

  Ankara Temsilcimiz ve Yazarımız Serdar Arseven'e konuşan KKTC Din İşleri eski Başkanı Ahmet Yönlüer; “Kıbrıs'ın manevi eğitimine Allah rızası için el atın” sözleriyle Cumhurbaşkanı Gül, Başbakan Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Davutoğlu'na çağrıda bulundu. Yönlüer, “Masonlara her şey serbest. Kur'an faaliyetleri ise yasak!” dedi. Söyleşinin yapıldığı oteldeki rotary arması ise dikkat çekti.

  VAKİT


  kaynak;habervaktim

 2. #2
  I'm Muslım Don't Panıc Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jun 2008
  Bulunduğu Yer
  'de Sütçü İmamlar var // Sen Bilirmisin Sütçü İmam'ı? VATAN; 46!
  Mesajlar
  10.105
  Blog Yazıları
  41
  Tecrübe Puanı
  107375059

  Tanımlı Ce: Kıbrıs'a bir an önce İHL açın

  Kıbrıs'a İHL'yi localar engelledi!


  ‘Kıbrıs'a İHL açılsın' çağrılarının ardından Vakit'e konuşan Milli Görüş Lideri Erbakan ve Diyanet'ten Sorumlu eski Devlet Bakanı Hasan Aksay, “Biz Kıbrıs Harekatı sonrasında KKTC'ye İmam-Hatip açılması için harekete geçtik. Ancak, Demirel-Denktaş-Feyzioğlu üçlüsü ve Mason Locaları, bu girişimimizi engelledi” dediler...  SERDAR ARSEVEN / ANKARA
  “Kıbrıs Barış Harekatı”nın mimarı Milli Görüş Lideri Necmettin Erbakan, Vakit'in gündeme getirdiği “Kıbrıs'a bir an önce İHL açın” çağrısının önemine dikkat çekti ve şunları söyledi:
  “Son derece hayati bir meseleye işaret ediyorsunuz. Allah rızası için çok hayırlı bir hizmette bulunuyorsunuz. Biz, 1975 yılında hükümet ortağı iken, ‘Her köyden bir çocuk alalım, bir İmam Hatip kuralım' diye harekete geçmiştik. Ancak başta Turhan Feyzioğlu olmak üzere ortaklarımız ve o zamanki Kıbrıs yönetimi, bu işe karşı çıkmışlardı. Feyzioğlu, kendisiyle koalisyon ortağı olarak aynı çatı altında bulunduğumuz dönemlerde, Kıbrıs'a İmam Hatip açıldığı takdirde koalisyondan çekileceğini bile söylemiştir. Öte yandan, Kıbrıs'taki yönetim de, bu işe şiddetle karşı çıkıyordu. Öne sürdükleri sebep ise ‘gericilik' idi. İmam Hatip açmak, Kur'an Kursu açmak, gericilik imiş. Bu hastalıklı kafadır, bu cahilliktir. Bir ülkenin gerçek gücü ne parasıdır, ne tankıdır. Bir ülkenin gerçek gücü milli, manevi değerlere bağlı evlatlarıdır. Şehit kanlarıyla elde edilmiş Kıbrıs'ımıza bir İmam Hatip açılmamış olması, büyük bir eksikliktir. Bugünkü hükümeti, en kısa sürede bir İmam Hatip açmaya davet ediyorum. Bu çok hayırlı bir hizmet olacaktır. Kıbrıs, manevi boşluk içindedir. Gençlik hızla dejenere olmaktadır. Bu durum böyle devam ederse, bundan papaz zihniyeti istifade eder. Siyonistler istifade eder. Kıbrıs'ımızın -Allah muhafaza- yıkılışı manevi boşluktan ve bunun yol açtığı dejenerasyondan olur. Aman, bu iş ihmal edilmesin!..”

  DİYANET'TEN SORUMLU ESKİ DEVLET BAKANI HASAN AKSAY: İMAM HATİP YAPTIRMAK İSTEDİK, FEYZİOĞLU DEMİREL, DENKTAŞ VE LOCALAR KARŞI ÇIKTI!..
  Milli Görüş Lideri Erbakan'ın işaret ettiği 1. MC hükümetinde Diyanet'ten Sorumlu Devlet Bakanı olarak görev yapan Hasan Aksay da şunları söyledi:
  “Feyzioğlu, Demirel ve Denktaş Kıbrıs'a imam hatip yapılmasına ısrarla karşı çıkmışlardır. Diyanet'ten Sorumlu Devlet Bakanı olarak görev yaptığım dönemde, Hoca'nın Kıbrıs'a yönelik ‘manevi kalkınma' projelerini hayata geçirmek için elimizden geleni yaptık. Lakin müthiş bir direnç oluştu. Localar bu işe imkan vermedi!.. Evrensel gizli örgütler, Kıbrıs Türkü'ndeki Milli heyecanın; İmam Hatiplerin, Kur'an Kurslarının katkısıyla yükselmesini engellemek için, organize hareket etti. O dönemde, ben Kıbrıs'ta din hizmetleri vermek, insanımızı irşad etmek üzere, 18 kadro çıkarttım. Fakat, o kadrolar başka işlerde kullanıldı.”

  HÜKÜMETE ÇAĞRI
  O dönemde engellemeler yüzünden Kıbrıs'a İmam Hatip açmanın mümkün olmadığını ifade eden eski Devlet Bakanı Hasan Aksay; “Vakit gazetemiz bugünlerde çok hayırlı bir çağrıda bulunuyor. Mevcut hükümetin bu çağrıya kulak vermesi şarttır. En kuvvetli ifade ile söylemek istiyorum; bugün bağımsızlıklarını ilan etmiş olan Türk illeri de, İmam Hatip açmanın ne kadar gerekli olduğunu görüyorlar. İnsanlığın boşluk içinde olduğu bir zamandayız. İslam gibi insanları bütün kötülüklerden arındıran, insanları vatan-millet sevgisi ile dolduran bir kuvvetten mahrumiyet felakettir. İmam Hatip okulunun burada açılmaması, çok büyük kayıptır. Bugüne kadar açılmamasının vebali vardır. Zararın neresinden dönülürse kardır. Kıbrıs'a bir an önce İmam Hatip açmak zarureti vardır. Bugünkü Hükümet yetkililerine çağrıda bulunuyorum; Kıbrıs'a Allah rızası için İmam Hatip açın.”

  “KIBRIS ERİYİP GİDİYOR!..”

  Aksay, sözlerini şöyle sürdürdü: “Zamanında, Rahmetli Adnan Menderes, Kıbrıs'tan Adana İmam Hatip'te okutmak üzere 7 kişi getirmişti. Bunlar Adana İmam Hatip'ten mezun oldular. Ancak, o zaman yetiştirilen bu 7 kişiden birinden dahi Kıbrıs'ta istifade edilmedi. Bunlardan bir kısmı lokantacılık vesaire yaptı daha sonra. Biz Kıbrıs'ta manevi eğitim için uğraştık, engellendik. Şimdi, parlamento aritmetiği ve diğer şartlar açısından uygun bir ortam vardır. Kıbrıs'a bir İmam Hatip okulunun açılması elzemdir. Kıbrıs eriyip gidiyor. Evrensel gizli örgütler niçin İmam Hatip okuluna düşmanlar? Niçin Kıbrıs'ta İmam Hatip okulu açılmasını istemezler?.. Milleti eritmek için. Esrar, içki, kumarla milleti eritip yok etmek, insanları daha rahat kullanılır hale getirmek için... Allah'ın önünde eğilmeyen, menfaatinin kulu oluyor. Localar, insanımızı daha rahat kullanabilmek için, Kıbrıs'ta İmam Hatip okuluna karşı çıkıyor. Hükümet, bu işe el atmalıdır. Bu konu, hem Kıbrıs'ın, hem de Türkiye'nin güvenliği için hayati önemdedir!.. Kıbrıs'a Allah rızası için İmam Hatip açın.”

  Erbakan'dan Vakit'in çağrısına destek
  KKTC'nin önde gelen isimleri Şeyh Kıbrısî ve Ahmet Yönlüer'in feryadını dile getiren ve “Kıbrıs'a İHL açılsın” çağrısında bulunan Vakit'e, Erbakan'dan destek geldi. Ankara Temsilcimiz ve yazarımız Serdar Arseven ile yaptığı söyleşide Vakit'in çağrısının önemine işaret eden Erbakan, “Çok hayırlı bir hizmette bulunuyorsunuz. Kıbrıs, eriyip gitmesin, mutlaka İHL açılsın” dedi.

  VAKİT

  kaynak;habervaktim

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Kıbrıs'ın Kronolojisi , Kıbrıs Hakkında
  By Boramir!! in forum Türk Dünyası Ve Kültürü
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-30-2008, 00:58
 2. Kıbrıs , Kıbrıs Hakkında , Kıbrıs Bayrağı
  By Boramir!! in forum Türk Dünyası Ve Kültürü
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-13-2008, 12:51
 3. Balkan Harbi Sırasında Kıbrıs Türk'lerine Yapılan Baskılar ve Kıbrıs
  By Boramir!! in forum Türk Dünyası Ve Kültürü
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-02-2008, 14:27
 4. İçinizi Rabbinize Açın
  By cindy in forum Allah (C.C.)
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 04-12-2008, 14:24
 5. Kıbrıs Hakkında, Kıbrıs Resmi, Kıbrıs Resimleri
  By yaremce in forum Turizm, Gezi, Seyahat ve Tatil
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 03-21-2008, 08:22

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375