Eskişehir'de internette sohbet ederek tanıştığı ve birlikte olduğu kadını, görüntülerini internette yayımlamakla tehdit ederek para istediği iddia edilen kişi yakalandı.
Cumhuriyet Savcılığına başvuran N.C. (38), 1,5 ay önce internette tanıştığı ve kendisini Serdar Erten olarak tanıtan kişiyle birkaç defa görüştüğünü, arkadaşlık kurduğunu ve Esentepe Mahallesi'ndeki bir evde birlikte olduğunu bildirdi.
N.C, en son 24 Martta görüştüğü kişinin, kendisine ait elektronik posta adresine gönderdiği notta, 8 bin YTL vermediği takdirde elindeki görüntüleri internette yayınlayacağı yönünde tehditte bulunduğunu, söz konusu şüphelinin adresini ve telefonunu bilmediğini ifade etti.

Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, yaklaşık 1 aylık çalışma sonucu, şüphelinin Sütlüce Mahallesi'nde oturan evli ve 2 çocuk babası M.T. (32) olduğunu belirledi.

Evinde yakalanan M.T. “internet üzerinden tehdit ve şantaj” suçunu işlediği iddiasıyla gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

KONYA Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Narkotik Büro Amirliği'nin 5 ilde eşzamanlı düzenlediği ‘Yolcu’ operasyonunda gözaltına alınan 3'ü kadın 18 zanlı adliyeye sevk edildi. Zanlıların kadınları esrar ve Ekstacy hap karşılığında fuhuşa yönlendirdikleri öne sürüldü.

Emniyet Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Narkotik Büro Amirliği ekipleri, 1 yıllık çalışma ardından Konya, İstanbul, İzmir, Mersin ve Muğla'da uyuşturucu satıcılarına yönelik eş zamanlı ‘Yolcu’ adı verilen operasyon düzenledi. Operasyon kapsamında Konya'da 14, Muğla'nın Bodrum ve İzmir'in Ödemiş ilçelerinde 4 zanlı gözaltına alındı.

Polis, evlerde yaptığı aramada 2.5 kilogram esrar, 1950 Ekstacy hap, 4 ruhsatsız tabanca geçirdi. Zanlıların uyuşturucu hapları İstanbul'dan, esrarı ise, Konya'nın İsmil Beldesi'nden getirdikleri tespit edildi. Zanlıların kadınları esrar ve Ecstasy hap karşılığında fuhuşa teşvik ettikleri ileri sürüldü. Operasyon kapsamında 40 uyuşturucu kullanıcısının ifadesine başvurulduğu, zanlıların uyuşturucu aldıkları yönünde bilgi verdikleri belirtildi. Zanlılar, Konya Numune Hastanesi'ndeki sağlık raporu alınması ardından Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne bağlı 2 araçla adliyeye getirildi