Başarımın arkasında inancım yatıyor


The Muslim News 10. Mükemmellik Ödülleri sahiplerini buldu: İslam Federasyonu Kadın Sporları Başkanı Faezeh Haşimi adına düzenlenen “Faezeh Haşimi Spor Ödülü”nü, Manchester City'nin yıldız futbolcusu Kolo Habib Toure aldı. Barcelona'da oynayan Yaya Toure ve Al İttihad takımında oynayan İbrahim Toure'nin kardeşi olan Habib Toure, ödülünü alırken yaptığı konuşmada, dini inancının başarısına çok önemli katkılar sunduğunu kaydetti.MEHMET NEDİM ASLAN/LONDRA

İngiltere'nin Manchester City ve Fildişi Sahili'nin yıldız fotbulcusu Kolo Habib Toure, The Muslim News Mükemmellik Ödülleri töreninde yaptığı konuşmada, futboldaki başarısının arkasında dini inancının yattığını belirterek, İslam'ın kendisine düzenli ve disiplinli bir hayat sağladığını ve bunun da spor hayatını olumlu etkilediğini kaydetti.

TÜRKİYE'DEN VAKİT GAZETESİ DAVET EDİLDİ
İngiltere Müslümanlarının sesi olarak kabul edilen The Muslim News Gazetesi'nin 10. Mükemmellik Ödülleri, Londra'da Grosvenor House'da düzenlenen ödül töreniyle sahiplerini buldu. Türkiye basınından sadece Vakit Gazetesi'nin davetli olduğu ödül törenine, İngiltere İçişleri Bakanı Alan Johnson, Yerel Yönetimler ve Topluluklar Bakanı John Denham, Britanya Müslümanlar Konseyi Genel Sekreteri Dr. Muhammed Abdul Bari ile Muhafazakar ve Liberal Demokrat partilerinden de milletvekilleri katıldı.

MÜSLÜMANLAR ÖNEMLİ KATKI SAĞLIYOR
500'den fazla davetlinin katıldığı ödül töreninde konuşan The Muslim News Editörü Ahmet Versi, İngiliz Müslümanlarının İngiltere'ye çok önemli katkılar sağladığını ve bugünkü ödül töreninin de bunun tanınması olduğunu belirtti. Versi, Müslümanların topluma ve ülkeye yaptığı önemli katkıların görmezden gelindiğine dikkat çekerek, İslam ve Müslümanlarla ilgili önyargıların devam ettiğini kaydetti.

SPOR ÖDÜLÜ HABİB TOURE'YE GİTTİ
Versi'nin konuşmasının ardından 16 dalda The Muslim News Mükemmellik Ödülleri sahiplerini buldu. İslam Federasyonu Kadın Sporları Başkanı Faezeh Haşimi adına düzenlenen “Faezeh Haşimi Spor Ödülü”nü Manchester City'nin yıldız futbolcusu Kolo Habib Toure aldı. Barselona'da oynayan Yaya Toure ve Al İttihad takımında oynayan İbrahim Toure'nin kardeşi olan Habib Toure ödülünü alırken yaptığı konuşmada, dini inancının başarısına çok önemli katkılar sunduğunu kaydetti. “Selamünaleyküm” diyerek salondaki davetlileri selamlayan Toure, İslam'ın kendisine düzenli ve disiplinli bir hayat sağladığını ve bunun da spor hayatını olumlu etkilediğini kaydetti.

EL BİRUNİ ÖDÜLÜ ŞEYH İBRAHIM MOGRA'YA GİTTİ
The Muslim News Mükemmellik Ödülleri'den El Biruni Ödülü'nü ise farklı dinler ve toplumlar arasında diyalog kurulmasına yaptığı katkılardan dolayı Şeyh İbrahim Mogra'ya verildi. Vakit Gazetesi'nin de geçtiğimiz yıl röportaj yaptığı Şeyh İbrahim Mogra, Britanya Müslümanlar Konseyi Genel Sekreter Yardımcılığı görevini de yürütüyor.

El Biruni Ödülü'nü alan Şeyh İbrahim Mogra ile arkadaşımız Mehmet Nedim Aslan geçtiğimiz yıl bir röportaj yapmıştı.

Faezeh Haşimi Spor Ödülü'nü alan Manchester City'nin yıldız futbolcusu Kolo Habib Toure, başarısının arkasında dini inancının yattığını söyledi.

VAKİT / habervaktim