Oğlu kaçırılan babadan acil çağrı


Avrupa ülkelerinde art arda yapılan operasyonlarda büyük darbe yiyen terör örgütü PKK'nın, kadro sıkıntısını aşmak için çocuk 'kaçırma' faaliyetlerini yoğunlaştırdığı öğrenildi.Belçika'da çocuğu kaçırılan bir baba, uluslararası kuruluşlara 'acil yardım' çağrısı yaparak 15 yaşındaki oğlunun bulunmasını istedi. Brüksel'in Anvers kentinde yaşayan Kürt kökenli Zülküf K. isimli baba, oğlu Ş.K.'nin PKK terör örgütü tarafından kaçırıldığını söyleyerek, güvenlik güçlerine başvurdu. Zülküf K.'nin, oğlu Ş.K.'nin üç aydır kayıp olduğu belirlendi. Geçen hafta PKK adına aradığını söyleyen bir kişinin, Zülküf K.'yi polise gitmemesi yönünde tehdit ettiği belirtildi. Telefon eden kişinin, Ş.K.'nin örgütün Irak'ın kuzeyindeki örgüt kamplarında eğitim gördüğünü söylediği kaydedildi.

Çocuğu kaçırılan Zülküf K., güvenlik güçlerinin yanı sıra uluslararası kuruluşlara da oğlunun bulunması için 'acil yardım' çağrısında bulundu.

Teröristler tarafından Irak'ın kuzeyindeki örgüt kamplarına kaçırılan çocuklara, önce psikolojik eğitim verildiğini vurgulayan yetkililer, eylem kadroları ile görüştürülmeyen çocukların, silah, bomba eğitimi verdikten sonra kaçak yollardan Avrupa ülkelerine tekrar getirildiğini kaydetti. Belçika Brüksel Hakimi Patrick De Coster, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen geniş çaplı operasyon kapsamında gözaltına alınan PKK sorumlularının 'terör örgütü faaliyetlerini yönetmek', 'terör örgütü adına gençleri zorla eğitim kamplarına götürmek' gibi suçlamalarla tutuklandığını açıklamıştı.

AA / habervaktim