Düğün için istenenler bunalttı, kendini astı
22 Nisan 2007 Pazar Kasımpaşa'da 5 yıldır birlikte olduğu kız arkadaşıyla evlenme planları yapan genç, kendisini asarak intihar etti.
Evlenmek istediği kızın ailesinin yaptığı baskınlara dayanamayarak intihar ettiği öne sürülen gencin ağabeyi ve kız arkadaşı, acı haberi duyunca gözyaşlarına boğuldu.
Edinilen bilgiye göre, Kasımpaşa Kulaksız Arda Caddesi Numara 28'de meydana gelen olayda, elektrik tamircisi Z.T. (25), 5 yıl birlikte olduğu ve kısa bir süre sonra nişan yapacağı kız arkadaşıyla evine geldi. Üzerini değiştirmek isteyen Z.T., kız arkadaşına dışarı beklemesini söyledi. Dışarıda yaklaşık yarım saat bekleyen kız arkadaşı, Z.T'nin uzun süre gelmemesi üzerine şüpheye kapıldı. Yakındaki markete giden genç kız, buradan Z.T'nin evine telefon açtı. Ancak cevap alamayan genç kız, korkuya kapılarak
durumu komşulara bildirdi. Mahalleli Ali Sarsınlar ve bir grup genç eve girmek için çalışmaya başladı. Gençler pencereye dayadıkları merdivenle birinci katta bulunan daireye camdan girmek için uzun süre uğraş verdi. Bu sırada dairenin kapısının kırılması üzerine içeri giren gençler, korkunç bir manzarayla karşılaştı. İddiaya göre, gençler kız arkadaşının ailesinin çok şey istemesi nedeniyle kendisini elektrik kablosuyla asarak intihar eden Z.T'nin cesediyle karşılaştı. Bunun üzerine vatandaşlar durumu önce
beşinci katta oturan ağabeye, ardından polis ekiplerine bildirdi. Duydukları karşısında dehşete kapılan Z.T'nin kız arkadaşı, sinir krizi geçirdi. Kardeşinin yaşadığı daireye koşan acılı ağabey ise kardeşinin ölümünü Antalya'daki ailesini bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri ise evde inceleme yaptı.
Gözyaşları içinde ağabey, "Kardeşimin bir problemi yoktu. Çok sakin sessiz bir çocuktu. Yalnızca nişanlısının ailesi problem çıkardı" dedi.
Kapıyı kırarak açan Ali Sarsınlar, durumdan şüphelendiklerini ve kapıyı kırdıklarını söyleyerek, "Ben tansiyon hastayım ondan içeri girmedim. Şüphelendim nitekim gençlerden biri içeri girdi. Astığını söyledi. Ben kaçtım" diye konuştu.
FERAY DİNÇ-İHA